Klinika Rehasport partnerem medycznym KS AZS AJP Gorzów

Jeden z najlepszych klubów koszykarskich w Polsce, KS AZS AJP Gorzów, rozpoczął współpracę z czołową kliniką ortopedyczno-rehabilitacyjną Rehasport. Aktualne brązowe medalistki Orlen Basket Ligi Kobiet będą mogły liczyć na najwyższej jakości wsparcie medyczne!
Zawodniczki AZS AJP Gorzów mogą liczyć na profesjonalną opiekę medyczną

Klinika Rehasport od blisko 20 lat współpracuje z czołowymi polskimi sportowcami, pomoc otrzymywali w niej medaliści mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich.

Ma również podpisane umowy z zakresu profesjonalnej opieki medycznej z wieloma klubami: piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki, a także i koszykówki. Teraz do tego grona dołącza KS AZS AJP Gorzów, mający pod swoją opieką m. in. seniorski zespół PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów.

To trzecia drużyna poprzedniego sezonu Orlen Basket Ligi Kobiet, dziś reprezentująca Polskę w EuroCup Women. Gorzowianki wywalczyły w swojej historii 8 medali seniorskich mistrzostw Polski (3 srebrne i 5 brązowych), a drużyny młodzieżowe ENEA AZS AJP Gorzów dodały do tego ponad 20 medali Młodzieżowych Mistrzostw Polski oraz zdobyły Młodzieżowy Puchar Polski w 2022 roku i  Mistrzostwo Polski U23 w koszykówce 3x3 (2022).

Rehasport wspiera gorzowską koszykówkę. Medalistki mistrzostw Polski z profesjonalną opieką

- Bardzo cieszymy się, że tak uznana marka w medycynie sportową, jaką jest Rehasport, zdecydowała się współpracować z naszym klubem. To dla nas spore wyróżnienie móc znaleźć się w gronie drużyn sportowych, które pod swoją opieką medyczną ma Rehasport. Pozwoli to nam zapewnić naszym zawodniczkom najwyższy standard opieki medycznej w trakcie sezonu – powiedział wiceprezes KS AZS AJP Gorzów, Robert Pieczyrak.

 

Zgodnie z podpisaną umowę, Rehasport zapewni badania poprzedzające transfery oraz opiekę medyczną, obejmującą także świadczenia medyczne w zakresie związanym z urazami narządu ruchu dla zawodniczek i trenerów. Ponadto koszykarki przejdą badania z zakresu Biomechanicznej Oceny Funkcjonalnej, która pomaga wykrywać „słabsze punkty” w ciałach sportowców, bardziej narażone na urazy. I przez odpowiednie treningi – je wzmacniać. Dodatkowo zawodniczki mogą liczyć na badania z zakresu analizy strukturalnej składu ciała.

Zgodnie z warunkami współpracy, klinika będzie nosiła tytuł Oficjalnego Partnera Medycznego Klubu.

Dr hab. Tomasz Piontek: Chcemy dzielić się naszą wiedzą

- KS AZS AJP Gorzów to nie tylko świetna pierwsza drużyna koszykarska, od wielu lat sprawnie prowadzona przez trenera Dariusza Maciejewskiego, ale i bardzo szerokie zaplecze, z wieloma grupami młodzieżowymi. Poprzez tę współpracę chcemy się podzielić naszą wiedzą i doświadczeniem, a zarazem pokazać zawodniczkom młodszym i starszym, jak ważna jest w codziennym życiu sportowca profilaktyka. Chcemy zapewnić gorzowskim koszykarkom opiekę w ramach najwyższych światowych standardów – mówił wiceprezes Rehasport dr hab. n. med. Tomasz Piontek.

 

Zespół kliniki Rehasport składa się z ortopedów, radiologów, lekarzy medycyny sportowej, chirurgów, internistów, fizjoterapeutów, ale również trenerów przygotowania fizycznego, biomechaników, psychologów, dietetyków i menedżerów sportowych. Klinika jako pierwsza w Polsce otrzymała najwyższy certyfikat Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej – FIFA Medical Centre of Excellence.

Jest Oficjalnym Partnerem Medycznym kilku związków sportowych (m. in. Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Polskiego Związku Tenisowego, Polskiego Związku Żeglarskiego, Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego), wielu klubów w sportach zespołowych, a także opiekuje się medalistami mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich.