Mediclub logoMediclub logo

Dołącz bezpłatnie

Rehasport / Aktualności

Wielkie zwycięstwa piłkarek ręcznych!

Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w bardzo mocno obsadzonym turnieju Golden League w Danii. Naszym szczypiornistkom towarzyszyli specjaliści z Rehasport – lekarz Dariusz Szkudlarczyk oraz fizjoterapeuci: Mateusz Potoczny i Michał Bartkowiak.

Turniej Golden League był generalnym sprawdzianem przed finałowym turniejem Mistrzostw Europy we Francji, który Polki rozpoczną 30 listopada meczem z Serbią. W Aarhus, Viborgu i Horsens biało-czerwone zmierzyły się z trzema mocnymi zespołami: wicemistrzem świata i trzecią ekipą igrzysk w Rio de Janeiro Norwegią, zawsze mocną Danią oraz aktualnym mistrzem świata i wicemistrzem olimpijskim Francją. Mimo że drużyna prowadzona przez Leszka Krowickiego występowała bez swojej kontuzjowanej kapitan Karoliny Kudłacz-Gloc, a także Joanny Szarawagi, w Danii zaprezentowała się bardzo dobrze. Przegrała co prawda mecz otwarcia z Norwegią (27:34), ale później pokonała Danię (23:21) i na zakończenie zawodów sensacyjnie Francję (22:16). W obu zwycięskich spotkaniach Polki zagrały rewelacyjnie w drugich połowach, wyraźnie je wygrywając. W całym turnieju Golden League Polska zajęła drugie miejsce (4 punkty), za Norwegią (5 punktów), ale przed Danią (2 punkty) i Francją (1 punkt). Serdecznie gratulujemy!

To dobry prognostyk przed finałami Mistrzostw Europy. W fazie grupowej Polki zmierzą się w Nantes z Serbią, Danią i Szwecją. Do drugiej fazy awansują trzy zespoły, ale liczyć się będą punkty zdobyte w starciach z drużynami, które też wywalczą awans.

Z kolei fizjoterapeutka Monika Szulecka przebywała w kadrą juniorek młodszych na zgrupowaniu w Giżycku – na zakończenie Polki zagrał towarzyskie spotkania międzypaństwowe z rówieśniczkami z Białorusi.

Rehasport jest oficjalnym Partnerem Medycznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Na zdjęciu: fizjoterapeuta Rehasport Michał Bartkowiak.