Aktualności

Aktywne lato z Rehasport Clinic

Sierpień na Wybrzeżu, pomimo okresu urlopowego, obfitował w zawody sportowe. Trójmiejski oddział Rehasport Clinic był partnerem medycznym dwóch prestiżowych imprez masowych.

gd23 sierpnia w Gdańsku odbył się Bieg św. Dominika. W ramach tej imprezy, organizowanej przez Klub Lekkoatletyczny „Lechia” Gdańsk, rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w biegu na 10 km oraz Pomorskie Mistrzostwa Dziennikarzy w biegu na 5 km pod patronatem Radia Gdańsk. Zawody przyciągnęły na Długi Targ tysiące widzów. W czasie biegu aktywny był namiot Rehasport Clinic, a w nim fizjoterapeuci przyjmowali kontuzjowanych sportowców-amatorów, zaś Małgorzata Wisterowicz-Grzywacz udzielała porad zakresu dietetyki sportowej. Dla najlepszych dziennikarzy w kategorii kobiet i mężczyzn Rehasport Clinic ufundowała nagrody w postaci voucherów na „Badanie siły mięśniowej – Biodex”.

gd_118 sierpnia to dzień, na który czekali wszyscy miłośnicy ścigania się na rowerach górskich na Wybrzeżu. Po raz drugi w Gniewinie odbył się King Oscar MTB Maraton, na starcie którego stanęło blisko 400 uczestników, a wśród nich krajowa czołówka kolarzy. Piękna pogoda, wymagająca trasa i perfekcyjna organizacja spowodowały, że o tym maratonie w środowisku było głośno. Partnerem medycznym imprezy była Rehasport Clinic. W tym dniu u rehabilitantów można było uzyskać porady z zakresu urazów związanych z uprawianiem kolarstwa. W maratonie wzięli również udział pracownicy trójmiejskiej Rehasport Clinic: Mariusz Goliński na dystansie Giga (66 km) był 18. (pierwszy w swojej kategorii wiekowej), a Łukasz Szczęsny zajął również 18. miejsce, ale na dystansie Mega (44 km).