Aktualności

Aktywne Niedziele z Rehasport Clinic

Mija rok odkąd Rehasport Clinic wspiera nową kampanię prospołeczną dla mieszkańców Pomorza – „Po zdrowie do ERGO ARENY”. Po „Zdrowych Sobotach”, które trzykrotnie odbyły się w drugiej połowie 2017 roku, w tegorocznym kalendarzu hali pojawiły się „Aktywne Niedziele”, czyli bezpłatne treningi z trójmiejskimi sportowcami wspierane od strony medycznej przez naszą klinikę.

W tym roku motywem przewodnim było bieganie i jazda na rowerze. Na obu eventach Rehasport Clinic był obecny nie tylko ze swoim stoiskiem, ale również w czasie wykładów. Mariusz Goliński, trener przygotowania motorycznego w RSC w Gdańsku, przygotował dla aktywnych mieszkańców Trójmiasta bardzo interesujące prelekcje z użytecznymi wskazówkami jak zdrowo bawić się sportem. Wszyscy uczestnicy „Aktywnej Niedzieli” mogli również skorzystać z bezpłatnych porad fizjoterapeutycznych, zbadać dziecko w kontekście wad postawy, a także dokonać pomiaru masy ciała i skonsultować wyniki w dietetykiem.

„Pomorskie dla Zdrowia” – pod takim hasłem odbyła się ostatnia „Aktywna Niedziela”, którą swoim patronatem objął Marszałek Województwa Pomorskiego. Tym razem impreza miała charakter festynu rodzinnego na wolnym powietrzu. Obok Rehasport Clinic współorganizatorami imprezy byli: Sopockie Stowarzyszenie Zdrowi i Aktywni, Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Pomorskie Centrum Reumatologiczne w Sopocie, w którym również pracują lekarze naszej kliniki.

fot. FOTOBANK.PL