Aktualności

Amp Futbol Cup na warszawskim Bemowie. Rehasport Clinic partnerem reprezentacji Polski

Silnie obsadzony turniej Amp Futbol Cup 2019 będzie dla reprezentacji Polski w Amp Futbolu ważnym sprawdzianem przed finałami Mistrzostw Europy. A te w 2020 roku odbędą się w Krakowie. Partnerem ortopedycznym reprezentacji Polski Amp Futbol jest Rehasport Clinic.

 

Niespełna rok po fantastycznym i emocjonującym mundialu w Meksyku, w którym Polacy dotarli do ćwierćfinału, a tam pechowo ulegli w rzutach karnych późniejszemu mistrzowi Angoli, kolejnych ampfutbolowych emocji mogą spodziewać się kibice w Warszawie. Na obiektach OSiR Bemowo w sobotę i niedzielę 7 i 8 września odbędzie się międzynarodowy turniej z udziałem: Francji, Gruzji, Włoch, Azerbejdżanu, Rosji i Polski. Pierwszego dnia odbędzie się faza grupowa: biało-czerwoni zmierzą się w niej z Francuzami i Gruzinami. Półfinały, decydujące mecze w strefie medalowej oraz walka o piątą lokatę odbędą się w niedzielę.

Dla Polski to ważne przetarcie przed finałami Mistrzostw Europy, które w przyszłym roku odbędą się w Krakowie. Nasza reprezentacja będzie bronić trzeciej lokaty wywalczonej dwa lata temu w Stambule. Wtedy biało-czerwoni wygrali pięć z sześciu spotkań, ulegli tylko w półfinale Turcji. W tym roku prezentowali bardzo dobrą dyspozycję, wygrywając m.in. towarzyskie mecze z Irlandią w Krakowie 3:0 oraz gromiąc w Rzepinie Belgów aż 9:0. Mecze te gromadziły na trybunach komplety publiczności.

Co ciekawe, reprezentacja Polski oficjalnie zadebiutuje w przekazie na żywo ogólnodostępnej telewizji. Sobotni mecz Polaków z Francuzami (początek o godz. 12.15) pokaże TVP Sport, a spotkanie skomentują Maciej Iwański i Artur Kurzawa. Wstęp na wszystkie spotkania na Bemowie jest bezpłatny, a na kibiców czekają dodatkowe atrakcje: turnieje na mini-boiskach, food-trucki, dmuchańce, konkursy z nagrodami oraz możliwość spotkania piłkarskich sław. Przed finałem turnieju rozegrany zostanie mecz gwiazd, w którym reprezentacja dziennikarzy zmierzy się z drużyną przyjaciół Amp Futbol.

Partnerem ortopedycznym reprezentacji Polski Amp Futbol jest Rehasport Clinic.

 

* Gdzie i kiedy zobaczyć Polaków?

W sobotę i niedzielę (7-8 września) na obiektach OSiR Bemowo w Warszawie przy ul. Obrońców Tobruku 11.

 

Program Amp Futbol Cup 2019.

Sobota, 7 września:

09:00 – trening Akademii Amp Futbol
10:00 – oficjalne rozpoczęcie turnieju
10:30 – Włochy v Azerbejdżan
12:15 – Polska v Francja

14:30 – Rosja v Włochy
16:00 – Polska v Gruzja
18:00 – Azerbejdżan v Rosja
19:30 – Gruzja v Francja

Niedziela, 8 września:

10:00 – półfinał 1
11:30 – półfinał 2
13:00 – mecz o 5. miejsce
14:30 – mecz o 3. miejsce
16:00 – mecz gwiazd
17:00 – FINAŁ i wręczenie pucharów

Autorem zdjęć jest Bartłomiej Budny.