Aktualności

Badania piłkarzy Lechii Gdańsk

Okres transferowy był dla trójmiejskiej Rehasport Clinic bardzo pracowity. Na testy medyczne do kliniki mieszczącej się w Ergo Arenie trafiło kilku piłkarzy, których trener Lechii Gdańsk chciał mieć w swoim składzie.

Pierwszym z nich był Paweł Buzała, który testy medyczne przeszedł pomyślnie i od rundy wiosennej będzie bronił barw Lechii Gdańsk. Napastnik GKS Bełchatów występował już w Gdańskim zespole w latach 2006-2010, wywalczając wraz z drużyną awans do ekstraklasy. Biało-zieloni bardzo liczą na to, że Buzała w jakimś stopniu będzie w stanie wypełnić dziurę, jaka powstała po odejściu z Lechii Abdou Razacka Traore. Drugim piłkarzem mogącym zwiększyć siłę ataku gdańskiego klubu jest Algierczyk Mohammed El Amine Rahouiego, który ostatnio występował w piątej lidze francuskiej. Wraz z nim testy medyczne w Rehasport Clinic przechodził Samuel Pietre, ale wykryte u niego problemy z kolanem zniechęciły szefów Lechii Gdańsk do podpisania z nim kontraktu.

Obecnie gdański zespół przebywa na zgrupowaniu w Turcji. Są tam też piłkarze, którzy niedawno przechodzili rehabilitację z trójmiejskiej Rehasport Clinic, a wśród nich bramkarze Sebastian Małkowski i Bartosz Kaniecki. Na zgrupowanie ze swoim klubem nie mógł niestety pojechać Sebastian Madera. Obrońca Lechii Gdańsk musiał przejść operację, którą w przeprowadził dr Maciej Pawlak z trójmiejskiej Rehasport Clinic. Był to godzinny zabieg na przywodzicielach prawego uda. Sebastian Madera powróci na boisko najprawdopodobniej za ok. dwa miesiące.