Aktualności

Czy trening siły w sportach wytrzymałościowych jest potrzebny? Wykład Mariusza Golińskiego.

wykladKilka lat temu rozpoczęła się moda na masowe bieganie, ostatnio coraz bardziej popularny staje się triathlon, który wymaga wszechstronności i dobrej kondycji. Z jednej strony oznacza to regularne treningi pływackie, kolarskie i biegowe, a z drugiej – pogłębianie wiedzy dotyczącej właściwej regeneracji, diety czy suplementacji. Tajniki dotyczące tych zagadnień można poznawać zwłaszcza jesienią i zimą, gdy przychodzi czas roztrenowania i przygotowywania do kolejnego sezonu.

W ramach przygotowań do ukończenia triathlonu na dystansie Ironmana w 2017 roku zespół F3Team organizuje wykład menedżera Działu Sportu Wyczynowego oraz trenera przygotowania fizycznego w Rehasport Clinic – Mariusza Golińskiego. Absolwent gdańskiej AWF jest trenerem przygotowania motorycznego kadry narodowej Polskiego Związku Żeglarskiego, na stałe pracuje m.in. z medalistami igrzysk olimpijskich. W trakcie wykładu mgr Mariusz Goliński postara się odpowiedzieć na pytanie: czy trening siły w sportach wytrzymałościowych jest potrzebny?

Prelekcja odbędzie się w środę 4 listopada o godz. 18.30 w Hotelu Amber przy ul. Powstańców Warszawskich 45 w Gdańsku. Wstęp jest wolny, ale organizatorzy – z uwagi na ograniczoną ilość miejsc – proszą o dołączanie do wydarzenia na profilu facebookowym.