Aktualności

Damian Dąbrowski już po operacji

Damian Dąbrowski, pomocnik Cracovii i reprezentacji Polski, rozpoczął rehabilitację po operacji kolana. Zabieg przeprowadził w Rehasport Clinic dr hab. Tomasz Piontek.

24-letni pomocnik Cracovii w ubiegłym roku zadebiutował w reprezentacji Polski. W ekstraklasie debiutował jeszcze przed swoimi 18. urodzinami, a do do dziś rozegrał w niej 150 spotkań. Na kolejne musi jednak poczekać, prawdopodobnie do przyszłego roku. Podczas przygotowań do rundy jesiennej piłkarz doznał poważnej kontuzji kolana. Operację w Szpitalu Rehasport przeprowadził dr hab. Tomasz Piontek. Tydzień po zabiegu Dąbrowski pojawił się w Rehasport Clinic na wizycie kontrolnej.

Wiadomo, że pierwsze dni po operacji nie są najprzyjemniejsze, gdyż ból mocno doskwiera, ale jest całkiem w porządku. W tych dniach bardzo pomagała mi żona, więc było mi nawet całkiem wygodnie – mówi pomocnik Cracovii. Po sześciu dniach od zabiegu musiał sobie jednak zacząć radzić sam. – Pewnie ten proces rehabilitacji zostanie przyspieszony, bo coś muszę sobie do jedzenia zrobić, pewne sprawy pozałatwiać. Myślę, że noga będzie szybciej wracać do sprawności. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem, jestem zadowolony z przebiegu operacji i dalszej rehabilitacji – mówi reprezentant Polski, który pewnie marzy o występie na przyszłorocznym mundialu. Na razie jednak, w temacie powrotu do gry, nie wybiega tak daleko w przyszłość. – Kompletnie się nie zastanawiam nad taką rzeczą, jak powrót do gry. To jest jak z samymi meczami: trzeba być skoncentrowanym nad każdym kolejnym, bo on jest najważniejszy. U mnie będzie tak samo: z tygodnia na tydzień. Każdy dobrze przepracowany tydzień będzie mnie przybliżał do wyjścia na boisko – dodaje Damian Dąbrowski.

Na zdjęciu: Damian Dąbrowski i dr hab. Tomasz Piontek.