Aktualności

Dr Jakub Stefaniak lekarzem związkowym Polskiego Związku Tenisowego

Dr Jakub Stefaniak z Rehasport Clinic 1 lutego objął stanowisko lekarza Polskiego Związku Tenisowego i będzie odpowiedzialny m.in. za opiekę medyczną zawodniczek i zawodników wchodzących w skład programów World Tennis Tour Team, Fed Cup Future, Davis Cup Future i Tennis Europe Tour. – Zatrudnienie lekarza związkowego jest dla nas kolejnym krokiem w kierunku zbudowania zespołu ekspertów wspierających najzdolniejszych polskich tenisistów – mówi Szef Wyszkolenia  PZT Rafał Chrzanowski.

We współczesnym sporcie kluczowymi elementami w procesie szkolenia są m.in. troska o zdrowie i zapobieganie kontuzjom zawodników. Aby zapewnić prawidłowy rozwój uczestnikom programów szkoleniowych PZT dążymy do tego, by mieli oni dostęp do najlepszych fachowców, którzy wspomagać będą sztab szkoleniowy. W te założenia znakomicie spisuje się rola lekarza związkowego, który poprzez bezpośredni kontakt z zawodnikami, ich trenerami klubowymi oraz trenerami kadr narodowych będzie wsparciem nie tylko w przypadku diagnostyki oraz leczenia urazów, ale także w procesie zapobiegania kontuzji – tłumaczy Rafał Chrzanowski.

Związkowym lekarzem będzie od 1 lutego dr Jakub Stefaniak z Rehasport Clinic – partnera medycznego Polskiego Związku Tenisowego. – To dla mnie wielkie wyróżnienie, a jednocześnie wielka odpowiedzialność. Zarazem i przyjemność, bo będę mógł pracować z najlepszymi zawodnikami i szkoleniowcami znajdującymi się w kadrze narodowej. Jestem przekonany, że ta współpraca będzie się znakomicie układała, tak na płaszczyźnie medycznej, jak i sportowej – mówi dr Jakub Stefaniak.

Do zadań lekarza związkowego będzie należał, oprócz bezpośredniej opieki nad członkami programów szkoleniowych PZT World Tennis Tour Team, Fed Cup Future, Davis Cup Future i Tennis Europe Tour, nadzór nad funkcjonowaniem związkowej Komisji Medycznej, działania informacyjne i edukacyjne w zakresie antydopingu oraz bezpośredni kontakt z kadrą trenerską PZT.

Dr Jakub Stefaniak swoją pracę oficjalnie rozpoczął 1 lutego 2019 roku.