Lekarze

dr hab. n. med. Ireneusz Babiak

Ortopedia
(Warszawa)

Ireneusz BabiakDr hab. n. med. Ireneusz Babiak jest specjalistą w dziedzinie ortopedii. Specjalizuje się w leczeniu chorób narządu ruchu w tym zmian zwyrodnieniowych stawów biodrowych, kolanowych, barkowych, kręgosłupa oraz leczeniu uszkodzeń urazowych i następstw urazów kończyny górnej i dolnej. Posiada ponad 28-letnie doświadczenie zawodowe zdobywane w trakcie pracy w szpitalach klinicznych w Polsce, Szwajcarii i Szwecji. Adiunkt i wykładowca w Katedrze i Klinice Ortopedii i Traumatologii I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz English Division Medical Faculty Univesity of Warsaw.

Jest ekspertem w skali krajowej i europejskiej w dziedzinie prewencji i leczenia infekcji kości i stawów a w szczególności infekcji endoprotez stawów oraz kości i stawów. Jest członkiem towarzystw naukowych: EBJIS ( European Bone and Joint Infection Society ), PTOiTr ( Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne), SOF ( Svensk Ortopedisk Förening ), PTZS ( Polskie Towarzystwo Zakażeń Szpitalnych ).

Wykonuje operacje:

  • wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego i kolanowego,
  • rewizji endoprotezy stawu biodrowego i kolanowego z powodu obluzowania lub zakażenia,
  • korekcji palców stopy w tym ”haluxów”,
  • odbarczenia nerwu pośrodkowego w zespole cieśni nadgarstka
  • zespolenia złamań w obrębie kończyn oraz i operacje w zaburzeniach zrostu kości,
  • rekonstrukcyjne w przypadku zakażeń kości i stawów, w tym zaburzeń zarostu z infekcją i ubytkiem tkanek miekkich.

Edukacja: Dr hab. n. med. Ireneusz Babiak w 1988 ukończył studia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu uzyskując dyplom z wyróżnieniem. Od 1989 pracował w Klinice Ortopedii Akademii Medycznej w Warszawie. W 1992 uzyskał stopień doktora nauk medycznych, a w 1996 tytuł specjalisty w dziedzinie ortopedii i traumatologii. Od roku 1997 kierował Oddziałem Zapaleń Kości w Klinice Ortopedii. W roku 2010 uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie ortopedii w Szwecji i pracował jako specjalista w Klinice Ortopedii Szpitala Regionalnego w Karlskronie w Szwecji. W latach 2011-2014 pracował jako specjalista na Oddziale Ortopedii i Chirurgii Kręgosłupa w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie. W 2014 uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego. Od roku 2014 prowadził Oddział Zapaleń Kości w Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu WUM.

Staże i szkolenia zagraniczne:
1986 – Klinika Ortopedii Dziecięcej i Chirurgii Ogólnej Uniwersytetu w Bazylei, Szwajcaria,
1987 – Klinika Endoskopii Uniwersytetu w Mannheim, Niemcy,
1988 – 1989 – Klinika Chirurgii Urazowej, Chirurgii Ogólnej, Kardiochirurgii i Neurochirurgii Uniwersytetu w Bazylei, Szwajcaria,
1992 – szkolenie z endoprotezyki – Klinika Ortopedii w Bazylei, Szwajcaria,
2003 – Klinika Ortopediii, Eskilstuna- Katrineholm,Szwecja,
2015-2016 – stanowisko överläkare, Klinika Ortopediii, Eskilstuna- Katrineholm, Szwecja.

Certyfikaty

Umów wizytę

Zapraszamy do kontaktu z naszą Kliniką w celu umówienia wizyty w dogodnym dla Państwa terminie.
Umów się na wizytę