Lekarze

dr n. med. Michał Brzeziński

Pediatria
(Gdańsk)

Pediatra Gdansk Michal BrzezinskiSpecjalista pediatrii, specjalista leczenia otyłości (Certyfikat Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Otyłością – SCOPE), w trakcie specjalizacji z medycyny sportowej. Posiada uprawnienia Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej do przeprowadzania badań i wydawania orzeczeń o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież do ukończenia 21 roku życia oraz przez zawodników pomiędzy 21 a 23 rokiem życia.

Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku (kierunek lekarski), Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku (Zarządzanie i finanse w służbie zdrowia) oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (Żywienie i wspomaganie dietetyczne w sporcie).

Zainteresowania kliniczne: pediatria ogólna, otyłość, sport i aktywność fizyczna dzieci i młodzieży, żywienie dzieci i młodzieży , gastroenterologia dziecięca.

Asystent w Zakładzie Zdrowia Publicznego i Medycyny Społecznej GUMed w zakresie zdrowia publicznego, organizacji systemów ochrony zdrowia, zarządzania i ewaluacji programów i strategii zdrowotnych oraz marketingu społecznego w zdrowiu. Ekspert instytucji publicznych i prywatnych m.in. Światowej Organizacji Zdrowia, Banku Światowego, Ministerstwa Zdrowia, Fundacji Medicover. Autor ponad 30 publikacji naukowych dotyczących pediatrii i zdrowia publicznego, w tym, w renomowanych zagranicznych czasopismach.

Umów wizytę

Zapraszamy do kontaktu z naszą Kliniką w celu umówienia wizyty w dogodnym dla Państwa terminie.
Umów się na wizytę