Lekarze

dr n. med. Witold Dudziński

Kręgosłup
(Gdańsk, Poznań)

Witold-DudzinskiLekarz, żeglarz, manager
Prezes Zarządu Rehasport Clinic

„Współczesna wiedza o mózgu odpowiada na szereg pytań dotyczących reakcji człowieka na bodźce i zasadę wzbudzania populacji neuronalnych, które finalnie manifestują się zachowaniami, określanymi jako społeczne…” Ludzie Rehasport Clinic są największą wartością Kliniki i wszyscy bez wyjątku wiedzą, że ich praca to niesienie pomocy, zawsze w sposób najlepszy z możliwych.

Doktor nauk medycznych, założyciel, twórca i szef kliniki Rehasport – jednej z najlepszych polskich klinik ortopedyczno-rehabilitacyjnych. Autor nowoczesnej metody oceny stanu funkcjonalnego człowieka, OFC – Ocena Funkcjonalna Chorych.  Od 2004 roku jest również lekarzem kadry olimpijskiej Polskiego Związku Żeglarskiego i współautorem czterech medali olimpijskich.

Urodzony w 1970 roku w Poznaniu, absolwent tamtejszego VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza, w 1997 roku uzyskał dyplom lekarza medycyny na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego. W latach 2000-2005 w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im Wiktora Degi w Poznaniu  odbył kurs specjalizacyjny z  zakresu rehabilitacji medycznej. Równolegle odbył studia podyplomowe z zakresu zarzadzania jakością w służbie zdrowia.  Ukończył studia podyplomowe w Międzynarodowym Instytucie McKenziego z zakresu mechanicznej diagnostyki i leczenia bólów kręgosłupa.

W roku 2006 obronił  pracę doktorską na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, uzyskując stopień naukowy doktora nauk medycznych.

W latach 2004-2010 należał do Zarządu Oddziału Wielkopolskiego Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji. Jest jednym z założycieli i członkiem zarządu Stowarzyszenia Medycyny Rozwojowej i Badań Funkcjonalnych Narządu Ruchu PRO MOTIO. Należy do Polskiego Towarzystwa Kręgosłupowego. Ma na swoim koncie szereg prac naukowych z rehabilitacji, ortopedii i medycyny sportowej. Od 2006 roku członek sztabu medycznego KKS Lech Poznań

Witold Dudziński jest jednym z założycieli Rehasport Clinic w Poznaniu, powstałej w 2004 roku. Dziś to najnowocześniejsza w Polsce klinika medyczna specjalizująca się w zakresie ortopedii, diagnostyki obrazowej, rehabilitacji i sportu. Klinika dysponuje ponad pięćdziesięcioma licencjonowanymi ośrodkami rehabilitacyjnymi i dwoma oddziałami regionalnymi w Gdańsku i Koninie. W 2012 roku założył Fundację Rehasport Clinic, której celem jest niesienie pomocy chorym, fundowanie stypendiów naukowych i sportowych, a także finansowanie badań naukowych. Jest jednym z inicjatorów powstania kwartalnika naukowego wydawanego wspólnie z Polską Akademią Nauk – Zeszyty Promocji Ortopedii, Rehabilitacji, Neurofizjologii i Sportu – IRONS.

Medycynę od lat umiejętnie łączy z drugą pasją: żeglarstwem. Jako sternik żeglował na łódkach klasy Cadet i 470. Zdobywał Puchary Polski oraz medale mistrzostw Polski i świata w żeglarstwie i windsurfingu.
Obecnie jest zawodnikiem klasy Formuła Windsurfing. Członek misji medycznej, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro jako lekarz Kadry Olimpijskiej Polskiego Związku Żeglarskiego.
Członek Komisji Sportu Polskiego Związku Żeglarskiego. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu.

Umów wizytę

Zapraszamy do kontaktu z naszą Kliniką w celu umówienia wizyty w dogodnym dla Państwa terminie.
Umów się na wizytę