Lekarze

lek. Andrzej Pyda

Ortopedia
(Poznań)

Andrzej PydaLek. med. Andrzej Pyda jest lekarzem specjalistą w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W obszarze jego szczególnych zainteresowań pozostaje leczenie zachowawcze oraz operacyjne urazów narządu ruchu, w szczególności kończyny dolnej. Ortopeda specjalizuje się w urazach sportowych.

Zakres leczenia

  • Terapia komórkami macierzystymi i czynnikami wzrostu.
  • Urazy sportowe – Uszkodzenia ścięgna Achillesa, uszkodzenia mięśni, skręcenia.
  • Artroskopia stawu kolanowego, skokowego: rekonstrukcja więzadeł krzyżowych, więzadła stawu skokowego, uszkodzenia łąkotek, przeszczepy łąkotek, urazy chrząstki stawowej.
  • Artroskopia stawu biodrowego.
  • Artroskopia stawu skokowego.
  • Zmiany zwyrodnieniowe stawu kolanowego i biodrowego – endoprotezoplastyka, leczenie komórkami macierzystymi.

Edukacja

Andrzej Pyda ukończył medycynę na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu na Wydziale Lekarskim I. Dyplom specjalisty w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu uzyskał w 2012 r. Lekarz w latach 2006-2012 odbywał rezydenturę na Oddziale Urazowo-Ortopedycznym Szpitala Ortopedyczno-Rehablitacyjnego im. W. Degi w Poznaniu. Prowadził zajecia dydaktyczne dla stdentów polsko i angielskojęzycznych z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Kompetencje zawodowe poszerzał, uczestnicząc w wielu międzynarodowych szkoleniach związanych z leczeniem ortopedycznym i chirurgicznym, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Portugalii.

Praktyka

Doktor Pyda bierze czynny udział w procesie dydaktycznym organizowanym przez Rehasport Clinic, prowadząc kursy oraz szkolenia dla lekarzy z Polski i zagranicy. Jest członkiem zespołu naukowo-badawczego Rehasport Clinic.
Andrzej Pyda pełni funkcję lekarza klubowego KKS Lech Poznań od 10 lat. Jest licencjonowanym lekarzem PZPN.
Ortopeda przynależy do Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, Sekcji Chirurgii Kolana tego towarzystwa. Przynależy także do ESSKA (European Society of Sports Traumatology) i ISAKOS (International Society of Arthtoscopy, Knee Surgery and Orthopaedic Sports Medicine).

Umów wizytę

Zapraszamy do kontaktu z naszą Kliniką w celu umówienia wizyty w dogodnym dla Państwa terminie.
Umów się na wizytę