Lekarze

lek. med. Dorota Jaśkiewicz-Nyckowska

Dermatologia
(Gdańsk)

Dorota Jaśkiewicz-Nyckowska jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. W trakcie studiów, w roku akademickim 2008/2009 była stypendystką programu LLP Erasmus w Universita degli Studi di Milano we Włoszech.

Po uzyskaniu dyplomu lekarza medycyny, Dorota Jaśkiewicz-Nyckowska podjęła w 2011 szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie dermatologii i wenerologii w Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. pod kierownictwem dr n. med. Marii Czubek. Rok później Jaśkiewicz-Nyckowska rozpoczęła studia doktoranckie w Klinice Dermatologii, Alergologii i Wenerologii na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, które kontynuuje do dzisiaj.

Swoją karierę zawodową Jaśkiewicz-Nyckowska rozpoczęła stażem podyplomowym rozpoczętym w 2010 roku w Szpitalu Specjalistycznym św. Wojciecha w Gdańsku. Od 2012 roku pracuje jako lekarz, młodszy asystent, na Oddziale Dermatologii szpitala Copernicus. W latach 2013-2014 rozpoczęła pracę jako wykładowca w Wyższej Szkole Zarządzania na kierunku kosmetologia oraz została konsultantem medycznym firmy Oceanic Cosmetic & Pharmaceutic.

Lekarka może pochwalić się dużym doświadczeniem w zakresie prowadzenia ministerialnego programu terapeutycznego leczenia łuszczycy plackowatej oraz łuszczycowego zapalenia stawów. Brała udział w badaniach klinicznych z wykorzystaniem leków biologicznych w terapii łuszczycy i atopowego zapalenia skóry.

Dr Jaśkiewicz-Nyckowska odbyła wiele szkoleń i kursów, w których aktywnie uczestniczyła, m.in.:

  • 10. Jubileuszowa Akademia Dermatologii i Alergologii (2014),
  • 22nd International Student Scientific Conference for Students and Young Doctors (2015),
  • XII Zjazd Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej (2015).

W ramach doktoratu Jaśkiewicz-Nyckowska publikuje w uznanych czasopismach branżowych i opracowaniach wspólnych. Lekarka porusza w nich tematykę, która jest bliska jej zainteresowaniom, czyli choroby skóry, takie jak czerniak czy łuszczyca oraz leczenie biologiczne.

Umów wizytę

Zapraszamy do kontaktu z naszą Kliniką w celu umówienia wizyty w dogodnym dla Państwa terminie.
Umów się na wizytę