Aktualności

Fizjoterapeuci Rehasport Clinic pomagali uczestnikom Super League Triathlon

Klinika Rehasport była partnerem medycznym zawodów Super League Triathlon, które w dniach 29-30 czerwca odbyły się w Poznaniu. Pomoc uczestnikom rywalizacji indywidualnej i sztafetowej świadczył zespół kilkunastu fizjoterapeutów.

 

Super League Triathlon to rywalizacja nie tylko dla zawodowców, ale także – dla amatorów. Ci pierwsi na całym świecie startują w zawodach o formatach krótkich wyścigów, które są zrzeszone w ligę. Drudzy mogą sprawdzać się na różnych dystansach.

W Poznaniu narodził się polski triathlon – 35 lat temu. Od 2013 roku zmagania triathlonistów na poznańskiej Malcie odbywają się regularnie, a od ubiegłego roku – pod szyldem i opieką Super League Triathlon. Z każdym rokiem wzrasta frekwencja. W tym roku rywalizacja odbywała się na pięciu różnych dystansach, w zmaganiach uczestniczyły też dzieci.

Sportowcy – tak profesjonaliści, jak i amatorzy – musieli walczyć nie tylko ze swoimi słabościami, ale i z upalną pogodą.  Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska fizjoterapeutów Rehasport Clinic. Nic dziwnego, po ostatniej konkurencji, czyli finiszowym bieganiu, wielu triathlonistów pragnęło jak najszybciej dotrzeć do strefy masażu zmęczonych mięśni.