Aktualności

Fizjoterapeuta na Bahamach

Bartosz Kiedrowski, fizjoterapeuta Rehasport Clinic, towarzyszył polskim lekkoatletom w zawodach IAAF World Relays na Bahamach.

IAAF World Relays to międzynarodowe zawody dla sztafet, które po raz pierwszy odbyły się w ostatni weekend w Nassau.  Oprócz „tradycyjnych” rywalizacji 4×100 m oraz 4×400 m, panowie i panie biegali także na dystansach 4x200m, 4×800 m oraz 4×1500 m. Na Bahamach pojawili się najlepsi lekkoatleci świata, z reprezentantami USA i Jamajki na czele. Polacy wystawili drużyny w zmaganiach sztafet 4×100 m, 4×400 m, 4x800m oraz 4×1500 m wśród mężczyzn oraz 4x100m i 4x400m wśród kobiet. Tegoroczne zawody stanowiły kwalifikację do mistrzostw świata, które odbędą się w 2015 roku w Pekinie, a w przyszłym roku na Bahamach odbywać się już będzie walka o olimpijskie paszporty do Rio de Janeiro.

Polskim zawodniczkom i zawodnikom pomagał fizjoterapeuta Rehasport Clinic Bartosz Kiedrowski. – Moim zadaniem było przygotowanie zawodników przed startem, rozluźnienie i utrzymanie przygotowania przed finałami. Wyjazd bez kontuzji, a to bardzo cieszy – mówi Kiedrowski. Fizjoterapeuta Rehasport Clinic chwalił organizację zawodów. – Atmosfera była wspaniała, samo przygotowanie imprezy również. W ogóle Bahamy to inny świat – śmieje się.