Aktualności

Fizjoterapeuta Łukasz Jaworski opiekunem reprezentantów Polski podczas mistrzostw świata w saneczkarstwie

20160128_125707Fizjoterapeuta Rehasport Clinic Łukasz Jaworski dbał o zdrowie i dobrą formę reprezentantów Polski w saneczkarstwie, którzy wzięli udział w mistrzostwach świata w niemieckim  Koenigssee.

Mistrzostwa świata w saneczkarstwie zgromadziły 140 zawodniczek i zawodników z 24 krajów. Polska nie jest w tej dyscyplinie sportu do grona najlepszych, ale nasi najlepsi zawodnicy zmniejszają dystans do czołówki. W Koenigsseenasz kraj reprezentowali: Ewa Kuls, Natalia Wojtuściszyn i Wojciech Chmielewski w jedynkach oraz dwójki Karol Mikrut-Patryk Poręba i Chmielewski-Jakub Kowalewski. Fizjoterapeutą kadry był w Niemczech mgr Łukasz Jaworski z Rehasport Clinic.

W sprincie kobiet znakomicie spisała się Natalia Wojtuściszyn, która zajęła dziewiąte miejsce, a do trzeciej Niemki Dajany Eitberger straciła zaledwie 0,164 sekundy. Wśród mężczyzn w dwójkach 11. lokatę zajął duet Wojciech Chmielewski – Jakub Kowalewski. Polacy byli jednak najlepsi wśród młodzieżowców, co dało im złoty medal mistrzostw świata w kategorii U-23.