Aktualności

Fizjoterapeuta Rehasport Clinic na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Kolumbii

CALI2015Bartosz Kiedrowski, fizjoterapeuta Rehasport Clinic, poleciał razem z reprezentacją Polski na Mistrzostwa świata U-18, które odbywają się w kolumbijskim mieście Cali.

To najważniejsza tegoroczna impreza dla młodych lekkoatletów (juniorów młodszych), a jej przebieg na żywo można śledzić w Eurosporcie. Polscy sportowcy także mają medalowe aspiracje, a ich potwierdzeniem jest tytuł wicemistrza świata dla Szymona Mazura, który pierwszego dnia zmagań uzyskał znakomity wynik 21,77 m i nieznacznie przegrał z Amerykaninem Adrianem Piperim (22,00 m). Dwa lata temu w Doniecku Polacy zdobyli tylko jeden – brązowy.

W Kolumbii Polskę reprezentuje 26 zawodniczek i zawodników. Pomaga im m.in. fizjoterapeuta Rehasport Clinic Bartosz Kiedrowski. Cali położone jest na wysokości ponad 1000 m nad poziomem morza, w mieście jest teraz bardzo duszno, a temperatura przekracza nawet 30 stopni Celsjusza. Aby lepiej przygotować się do mistrzostw, która potrwają do 19 lipca, Polacy przez tydzień aklimatyzowali się w Kolumbii.