Aktualności

Fizjoterapia w sporcie 2016

grafika_fb_fizjoter_w_sporcieW dniu 18 czerwca 2016r. w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Fundacji Nowe Horyzonty w Warszawie odbyła się konferencja naukowa współorganizowana przez Rehasport Clinic sp. z o.o. oraz Forum Media Polska. Tematyka niniejszego wydarzenia została w całości poświęcona wykorzystaniu technik fizjoterapeutycznych oraz najnowszych osiągnięć medycyny w leczeniu i wspomaganiu sportowców różnych dyscyplin, takich jak piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna, hokej na trawie czy tenis ziemny. Dodatkowo poruszano tematy związane z multidyscyplinarnym podejściem do leczenia urazów oraz z profilaktyką kontuzji sportowych połączoną z zagadnieniami biomechaniki i propriocepcji.  Zespół wykładowców  stanowili fizjoterapeuci, lekarze, specjaliści przygotowania motorycznego oraz biomechanicy na co dzień pracujący z profesjonalnymi sportowcami, reprezentujący wiodące ośrodki w całej Polsce. Uzupełnieniem wiedzy teoretycznej pozyskanej podczas sesji wykładowych była możliwość wzięcia udziału w jednym z czterech praktycznych warsztatów fizjoterapeutycznych dotyczących wykorzystania oceny funkcjonalnej w sporcie, postępowania fizjoterapeutycznego po skręceniu stawu skokowego czy treningu siły mięśniowej tylnej grupy uda i stabilizacji centralnej w profilaktyce urazów.

„Fizjoterapia w sporcie” została objęta patronatem naukowym uczelni akademickich takich jak: Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Wyższa Szkoła Fizjoterapii we Wrocławiu oraz Olsztyńska Szkoła Wyższa. Patronat sprawowały również trzy towarzystwa naukowe: Polskie Towarzystwo Fizjoterapii, Polskie Towarzystwo Treningu Motorycznego oraz Polskie Towarzystwo Barku i Łokcia.

Wydarzenie to, o charakterze ogólnopolskim, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba ponad 200 osób uczestniczących w konferencji i mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotka się z równie dużym zainteresowaniem.