Nauka

Fizjoterapia w sporcie – ogólnopolska konferencja oraz warsztaty już 18 czerwca 2016 r.!

Fizjoterapia w sporcieRehasport Clinic jest współorganizatorem ogólnopolskiej konferencji „Fizjoterapia w sporcie”, która już 18 czerwca odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Fundacji Nowe Horyzonty w Warszawie.

Warszawska konferencja jest dla wszystkich fizjoterapeutów okazją do skorzystania z doświadczeń osób na co dzień współpracujących z piłkarzami Lecha Poznań, Lechii Gdańsk czy Śląska Wrocław, reprezentacjami Polski w hokeju na trawie, piłce ręcznej czy siatkówce oraz czołowymi polskimi lekkoatletami.W trakcie jej trwania zostaną przedstawione metody leczenia urazów sportowych, m.in. niestabilności stawu kolanowego, niestabilności stawu skokowego, mięśni kulszowo-goleniowych, uszkodzenia chrząstki stawowej w stawie kolanowym, „kolana skoczka”, dyskopatii odcinka lędźwiowego kręgosłupa, niestabilności barku czy uszkodzenia stożka rotatorów Sporo zagadnień związanych będzie z biomechaniką barku, omówiona zostanie biomechaniczna ocena funkcjonalna, a także warunki powrotu zawodnika do sportu. Uczestnicy konferencji dowiedzą się także, jaką rolę odgrywa propriocepcja w zapobieganiu urazów, a także jakie znaczenie ma trening kontroli motorycznej.

Konferencja dla fizjoterapeutów odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Fundacji Nowe Horyzonty w Warszawie przy ul. Bobrowieckiej 9 w Warszawie. Pierwsza sesja rozpocznie się o godz. 9 i będzie poświęcona urazom kończyny dolnej – diagnostyce i leczeniu. Kolejna sesja zawierać będzie tematy związane z diagnostyką i leczeniem kończyny górnej, w trzeciej części wykładowcy czas poświęcą specyfice różnych sportów, a w ostatniej – profilaktyce urazów sportowych. Po zakończeniu prelekcji rozpoczną się warsztaty. Ich tematy, podobnie jak i cały program konferencji „Fizjoterapia w sporcie” oraz warunki uczestnictwa można znaleźć na stronie: http://fizjoterapiawsporcie.pl/

Organizatorami ogólnopolskiej konferencji „Fizjoterapia w sporcie” są: Rehasport Clinic oraz Forum Media Polska.