Aktualności

Grzegorz Tkaczyk wrócił na parkiet!

tkaczJeden z najlepszych polskich piłkarzy ręcznych w XXI wieku wrócił na parkiet. Zaledwie pół roku po poważnej operacji barku przeprowadzonej w Rehasport Clinic Grzegorz Tkaczyk pomógł Vive Tauron Kielce w zdobyciu mistrzostwa Polski.

Reprezentant Polski, kapitan wicemistrzów świata z 2007 roku, doznał urazu barku podczas listopadowego meczu ligowego z Orlen Wisłą Płock. Uraz pierścienia rotatorów barku był na tyle poważny, że nawet leczenie operacyjne nie dawało gwarancji do zawodowego uprawiania sportu. Operację w Szpitalu Rehasport Clinic przeprowadził dr hab. Przemysław Lubiatowski, a sam proces rehabilitacji Tkaczyk przechodził w Kielcach, realizując wskazówki dra Lubiatowskiego oraz fizjoeterapeutów Rehasport Clinic.

Na początku maja, po kolejnych badaniach kontrolnych, „Młody” dostał zielone światło do powrotu na parkiet. Szansę występu w meczu ligowym otrzymał w sobotę 14 maja – w trzecim meczu finału mistrzostw Polski. Tkaczyk wszedł na boisku w 40. minucie, a jego Vive Targi Kielce pokonało Orlen Wisłę Płock i całą rywalizację w finale mistrzostw Polski wygrało 3:0. Przed drużyną z Kielce jeszcze turniej finałowy Pucharu Polski oraz Final Four Ligi Mistrzów w Kolonii. Tkaczyk będzie mógł pomóc zespołowi w tych czterech najważniejszych spotkaniach.