Aktualności

IX Międzynarodowy Poznański Kurs Chirurgii Kończyny Górnej – już w marcu!

bark_lokiecIX Międzynarodowy Poznański Kurs Chirurgii Kończyny Górnej: Bark i Łokieć, a także połączony z nim I zjazd Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia odbędą się w dniach 17-19 marca w Poznaniu.

To jeden z ważniejszych kursów w Europie poświęcony uszkodzeniom kończyny górnej. Patronat nad nim objęły: Europejskie Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia, Polskie Towarzystwo Barku i Łokcia, Sekcja Barku i Łokcia Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne, Polskie Towarzystwo Fizjoterapii, a także Europejskie Towarzystwo Rehabilitacji Barku i Łokcia. Komitet Naukowy tworzą m.in. prof. Leszek Romanowski oraz pomagający pacjentom w Rehasport Clinic dr hab. Przemysław Lubiatowski.

Kurs oraz Zjazd odbędą się w dniach 17-19 marca w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W bogatym programie znajdują się liczne wykłady, prezentacje badań oraz warsztaty. – W tym roku zajmiemy się zagadnieniami podstawowymi istotnymi dla każdego szkolącego się ortopedy czy fizjoterapeuty, ale planujemy również sesje dla bardziej zaawansowanych uczestników, poświęcone trudnym problemom powikłań po operacjach, niestabilności, złamań oraz zakażeń w obrębie barku i łokcia – mówi dr hab. Przemysław Lubiatowski.

Wśród prelegentów znajdują specjaliści z Rehasport Clinic. Dodatkowo w ramach „IX Poznańskiego Międzynarodowego Kursu Chirurgii Kończyny Górnej: Bark i Łokieć” odbędzie się Dzień Fizjoterapii – zaplanowany na piątek 18 marca. Językiem wykładowym będzie zawsze język angielski. Dodatkowo w środę 16 marca oraz sobotę 19 marca odbędą się kursy kadawerowe.

Kursowi będzie towarzyszyć wyjątkowe wydarzenie – pierwszy naukowy zjazd Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia.

 

Wszelkie informacje dotyczące Kursu oraz Zjazdu, łącznie z możliwością zapisów, znajdziecie Państwo na stronie: Wydawnictwa TERMEDIA