Aktualności

Jarosław Hampel przeszedł operację w Rehasport Clinic

AO5Q8581Jarosław Hampel, jeden z najlepszych polskich żużlowców, przeszedł w Szpitalu Rehasport Clinic skomplikowaną operację zespolenia wieloodłamowego złamania trzonu kości udowej.

 

33-letni dwukrotny indywidualny wicemistrz świata doznał urazu podczas sobotniego półfinału Drużynowego Pucharu Świata, który odbył się w Gnieźnie. Uraz okazał się poważny i w poniedziałek lider Falubazu Zielona Góra został przetransportowany do Poznania. Następnego dnia dr nauk med. Wojciech Słowiński przeprowadził w Szpitalu Rehasport Clinic skomplikowaną operację zespolenia wieloodłamowego złamania trzonu kości udowej, która trwała pięć godzin. – Było to bardzo poważne złamanie, ale zostało ustabilizowane gwoździem sródszpikowym – mówi dr Słowiński.

Głównym celem leczenia jest teraz uzyskanie zrostu kostnego, choć trudno powiedzieć, kiedy on nastąpi. Pacjent pozostanie w Szpitalu Rehasport Clinic do końca tygodnia, a już w środę rozpocznie rehabilitację. Będzie ona długa i w tej chwili nie można określić daty powrotu Jarosława Hampela na żużlowy tor.

 

ag, (fot. Mariusz Cwojda)