Aktualności

Kamil Grosicki znów na boisku!

Operowany niespełna trzy miesiące temu w Rehasport Clinic reprezentant Polski znów biega po boisku! Kamil Grosicki wystąpił w meczu swojej drużyny Stade Rennes z AS Monaco.

IMG_0096

Kamil Grosicki doznał poważnej kontuzji ręki w listopadowym meczu eliminacji EURO 2016 Gruzja – Polska. Prosto z Tbilisi został przetransportowany do Poznania i w Szpitalu Rehasport Clinic przeszedł skomplikowaną operację więzadeł łokcia i złamanej kości promieniowej. Przeprowadził ją dr hab. Przemysław Lubiatowski, który wstępnie oceniał, że przerwa w treningach piłkarskich potrwa około trzech miesięcy. „Grosik” pierwszy etap rehabilitacji przeszedł w Poznaniu pod okiem fizjoterapeuty Rehasport Clinic Łukasza Jaworskiego. Efekty były bardzo dobre – po dwóch miesiącach i 27 dniach znów wybiegł na boisko! Reprezentant Polski znalazł się w kadrze Stade Rennes na mecz 1/8 finału Pucharu Francji z AS Monaco. Rywal to jeden z najsilniejszych klubów w Ligue 1 – wkrótce zmierzy się z Arsenalem w Lidze Mistrzów, a stawką będzie ćwierćfinał tych rozgrywek. Monaco pokonało Rennes 3:1, a Grosicki pojawił się na boisku w 73. minucie – zastąpił strzelca bramki Brazylijczyka Pedro Henrique.

Kamil Grosicki gościł w Klinice Rehasport w ostatnich dniach stycznia. „Dziękuję za wszystko, dziękuję za operację, dziękuję, że jestem już w 90 procentach zdolny do gry” – napisał wówczas do przebywającego akurat w Katarze dra hab. Przemysława Lubiatowskiego. Teraz piłkarz jest już w stu procentach zdolny do gry, a reprezentacji Polski będzie mógł zapewne pomóc w marcowym meczu przeciwko Irlandii.