• Zespół rowka nerwu łokciowego

  Zespół rowka nerwu łokciowego

  W zespole rowka nerwu łokciowego dochodzi do przewlekłego podrażnienia nerwu łokciowego w obrębie bruzdy nerwu na wysokości nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej. Podrażnienie nerwu łokciowego w rowku nerwu łokciowego jest drugim pod względem częstości występowania zespołem uciskowym kończyny górnej.
 • Artroskopia stawu łokciowego

  Artroskopia stawu łokciowego

  Artroskopia to rodzaj zabiegu operacyjnego, który polega na wprowadzeniu do stawu artroskopu (specjalna wielofunkcyjna kamera zaprojektowana do pracy wewnątrz stawu). Ze względu na jej niewielkie rozmiary cięcia skórne mają długość kilku milimetrów. Ten rodzaj operacji umożliwia dokładne obejrzenie wnętrza stawu na monitorze pozwalając na dokładniejszą diagnozę jak również przeprowadzenie niezbędnych...
 • Łokieć tenisisty

  Łokieć tenisisty

  Chociaż dolegliwość nazywa się łokciem tenisisty, to niewiele z tenisem ma wspólnego. Klasyczny łokieć tenisisty to entezopatia mięśni prostowników nadgarstka, czyli mówiąc prościej – zmiany przeciążeniowe przyczepów ścięgien do kości. Zmiany te powstają w wyniku nakładających się na siebie mikrourazów.
 • Łokieć golfisty

  Łokieć golfisty

  Entezopatia nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej, określane potocznie jako łokieć golfisty, jest to zespół bólowy przyczepu mięśni zginaczy nadgarstka położonych po stronie przyśrodkowej stawu łokciowego. Ból związany jest najczęściej z przeciążeniem przyczepów mięśni zginaczy nadgarstka.