Aktualności

Malwina Kopron – od operacji w Rehasport Clinic po medal mistrzostw świata!

Nieco ponad dziewięć miesięcy temu młociarka Malwina Kopron przeszła w Rehasport Clinic operację, która zakończyła się pełnym sukcesem i szybkim powrotem do treningów. Efektem był tegoroczny rekord życiowy, a zaraz po nim – brązowy medal mistrzostw świata!

Malwina Kopron uważana jest za niezwykle uzdolnioną młociarkę, ale dotąd pozostawała trochę w cieniu nie tylko – co oczywiste – Anity Włodarczyk, ale także i Joanny Fiodorow. Miała przebłyski dobrej formy, zdobywała medale w rywalizacji juniorskiej, ale o potwierdzenie przynależności do światowej czołówki wśród seniorów było niezwykle trudno. Przed igrzyskami w Rio de Janeiro 21-letnia wówczas zawodnika AZS Poznań liczyła na awans do konkursu finałowego. Nie udało się, zajęła 15. miejsce w eliminacjach, do szczęścia zabrakło 61 centymetrów. Była jednak najmłodszą wśród 32 zawodniczek walczących o laury na igrzyskach.

Dlaczego awans do finału był utrudniony, okazało się trochę później. „Niewielu z was wie, że w marcu na obozie w RPA doznała poważnej kontuzji przy obojczyku, nie było łatwo zdiagnozować, co dokładnie się stało, ale nie było też czasu na przerwanie treningów” – napisała na swoim profilu na facebooku Malwina na początku października. Zdradziła też, że odwiedziła trzech lekarzy, pięciu fizjoterapeutów, trzykrotnie miała wykonywany rezonans magnetyczny, a także tomografię i trzy badania usg. „Dopiero wtedy można było zdiagnozować, co takiego mi w tym miejscu dokucza. Diagnoza: uszkodzenie dysku śródstawowego stawu mostkowo—obojczykowego. Trzeba było operować. Następnego dnia w Rehasport Clinic operację przeprowadził doc. Lubiatowski” – pisała Malwina Kopron.

Operacja została przeprowadzona artroskopowo, nie była oczywiście dla sportsmenki zbyt przyjemna, ale szybko udało się… o niej zapomnieć. „Na szczęście dzisiaj wszystko jest już w porządku, odbyłam rehabilitację, mam pełny zakres i powoli mogę zaczynać wejście w sezon przygotowawczy” – pisała Malwina Kopron kilka tygodni później. Wraz z nowym trenerem, dziadkiem Witoldem Kopronem rozpoczęła przygotowania do przełomowego dla siebie sezonu.

Efekty świetnej pracy można było zobaczyć już tego lata. Najpierw rekord życiowy w mistrzostwach Polski w Białymstoku – 75,11 m. Teraz zaś znakomita postawa w finałowym konkursie mistrzostw świata – wynik 74,76 m pozwolił na zdobycie brązowego medalu. Przyczynili się do tego również fizjoterapeuci Rehasport Clinic – Radosław Hojszyk i Filip Mordaka, którzy towarzyszą grupie polskich młociarzy i młociarek.

Pani Malwino, serdecznie gratulujemy sukcesu i wierzymy, że to dopiero początek medalowej drogi!

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/kopronmalwina/