Aktualności

Maratończycy i ich Achillesy

Ponad dwustu biegaczy przebadała grupa fizjoterapeutów z Rehasport Clinic pod kierownictwem Rafała Hejny. Celem badań było sprawdzenie stanu ścięgien Achillesa.

0mar1Już po raz drugi udało się przeprowadzić akcję, której celem jest wskazanie biegaczom ewentualnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu ścięgien Achillesa. Tym razem zespół fizjoterapeutów, kierowany przez Rafała Hejnę, przebadał ponad dwustu maratończyków, którzy poddali się palpacyjnej ocenie ścięgien. – To problem często spotykany wśród biegaczy długodystansowych, a jego proces leczenia jest długi. Czasem ludzie nie wiedzą, że mogą doznać poważnej kontuzji, a dolegliwości objawiają się dopiero wtedy, gdy sytuacja jest bardzo poważna – mówi Rafał Hejna.

Badania odbyły się w sobotę, czyli w przeddzień 14. Poznań Maraton. Część osób, w tym panie, zgłaszały fizjoterapeutom z Rehasport Clinic także inne problemy, które objawiają się podczas biegania.

0mar2Sporo pracy miał także dietetyk Rehasport Clinci Wojciech Zep, który pomagał ocenić skład masy ciała oraz udzielał porad dotyczących właściwego żywienia i nawadniania organizmu.