Aktualności

Michał Jurecki operowany w Szpitalu Rehasport

IMG_3716Michał Jurecki, jeden z najlepszych piłkarzy ręcznych na świecie, przeszedł operację stawu skokowego w Szpitalu Rehasport Clinic. Do gry wróci za około 8-10 tygodni.

Zabieg w Szpitalu Rehasport Clinic w Poznaniu przeprowadził zespół lekarzy: dr n. med. Tomasz Owczarski, dr hab. Tomasz Piontek oraz dr Paweł Cybulski. Michał Jurecki doznał kontuzji podczas turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro, pod koniec pierwszej połowy spotkania z Egiptem. W trakcie akcji obronnej na jego nogę spadł kolega z drużyny Mateusz Kus. Początkowo, po badaniach przeprowadzonych przez brazylijskich lekarzy, wydawało się, że rozgrywający Vive Tauronu Kielce oraz reprezentacji Polski będzie w stanie po kilku dniach wrócić do gry. Dokładne badania przeprowadzone przez lekarza reprezentacji Polski dra Tomasza Owczarskiego wykazały jednak, że do wyleczenia urazu potrzebny będzie zabieg chirurgiczny, Ten został przeprowadzony 5 września w Poznaniu. – Przeprowadziliśmy rekonstrukcję więzadła strzałkowo-skokowego przedniego, dokonaliśmy repozycji zwichniętych ścięgien mięśni strzałkowych z rekonstrukcją troczków tych ścięgien – mówi dr Tomasz Owczarski, lekarz reprezentacji Polski.

Przerwa reprezentanta Polski w treningach powinna trwać od ośmiu do dziesięciu tygodni – opuści więc turniej IHF Super Globe o nieoficjalne klubowe mistrzostwo świata, pierwsze spotkania w Lidze Mistrzów oraz w polskiej ekstraklasie. Jest szansa, że Michał Jurecki wykuruje się za to na eliminacyjne spotkania do Mistrzostw Europy 2018, które na początku listopada Polska zagra z Serbią i Rumunią. Zawodnik będzie przechodził rehabilitację pod okiem specjalistów z Vive Tauronu Kielce oraz Rehasport Clinic.