Aktualności

Miniklinika Rehasportu dla każdego biegacza – już w sobotę!

IMG_8544Maratończyku! Jeśli tuż przed swoim maratońskim startem potrzebujesz konsultacji medycznych, odwiedź Miniklinikę Rehasportu podczas Poznań Sport Fair. Nasi specjaliści będą do Waszej dyspozycji w sobotę 10 października na terenie MTP.

Zalet, które daje nam bieganie, jest wiele – sami zapewne doskonale je znacie. Każdy biegacz ma jednak także pewne wątpliwości, które nasilają się tuż przed tak wymagającym dystansem, jakim jest maraton. Czy mój staw kolanowy wytrzyma ogromne przeciążenia? Czy nie odezwą się dawne urazy stawu skokowego? Wreszcie – jak stopy poradzą sobie z pęcherzami, odciskami i modzelami? Na te pytania pomogą Wam odpowiedzieć lekarze i fizjoterapeuci z Rehasport Clinic.

W naszej Miniklinice Rehasportu badania USG przeprowadzi specjalista od diagnostyki obrazowej dr Tomasz Krupecki (w godz. 11.00-15.00). Konsultacji ortopedycznych udzielą dr Maria Wolff-Stefaniak (w godz. 13.00-19.00) oraz dr Andrzej Pyda (w godz. 10.30-13.30), którzy świetnie znają sport i kwestie dotyczące wysiłku także od strony praktycznej. Dr Maria Wolff-Stefaniak jest aktualną mistrzynią Polski lekarzy w triathlonie MTB, zaś dr Andrzej Pyda to dwunasty zawodnik Indywidualnych Mistrzostw Polski Open w Squashu. Zespół fizjoterapeutów na podstawie zaleceń lekarzy pokaże Państwu także zestawy ćwiczeń, które sami możecie wykonywać w domu, by lepiej przygotować się do biegania i zwiększyć możliwość uniknięcia kontuzji.

Uwaga! Między godz. 11 a 15 nasi specjaliści skupią się na kompleksowym badaniu ścięgna Achillesa!

Miniklinikę Rehasportu znajdziecie Państwo podczas Poznań Sport Fair w sobotę 10 października na terenie MTP, będzie czynna od rana do wieczora. Tam następnego dnia rozpocznie się i zakończy PKO Poznań Maraton!