Aktualności

MRI 3T. Teraz zobaczysz wszystko.

MRI 3T

Dzięki najnowszej technologii, problemy ze stawami, kośćmi czy kręgosłupem będzie można badać dużo dokładniej i leczyć trafniej niż kiedykolwiek. Na mapie Wielkopolski pojawił się nowy punkt diagnostyczny o niespotykanych do tej pory możliwościach.

W ośrodku diagnostycznym Rehasport Clinic w Poznaniu uruchamiany jest nowy aparat do rezonansu magnetycznego (MRI) o najwyższych parametrach stosowanych obecnie na świecie (3T).

Generalnie, dokładność obrazu w badaniach rezonansem zależy od tego jak silne jest pole magnetyczne. Nowy aparat MRI 3T Rehasport Clinic to model MAGNETOM SPECTRA marki SIEMENS.  Generuje on pole o indukcyjności 3 Tesli (3T). Dzięki temu, pod względem dokładności przewyższa od dwóch do piętnastu razy większość stosowanych w Polsce urządzeń. Będzie to flagowy obiekt diagnostyczny SIEMENS w regionie i ośrodek referencyjny i pierwszy taki aparat w ogólnodostępnej jednostce służby zdrowia.

Oznacza to przełomową poprawę jakości obrazu a przez to trafniejszą i pełniejszą diagnostykę. Niektóre schorzenia będzie można precyzyjnie zobrazować dopiero teraz. Aparat MRI 3T Rehasport Clinic jako jeden z niewielu w Polsce jest również przygotowany do badań funkcjonalnych, co ma kluczowe znaczenie rozwoju ortopedii i medycyny sportu.

Rezonans Magnetyczny 3T

Rezonans Magnetyczny 3T

Dzięki tej inwestycji, Rehasport Clinic jako jedyna klinika ortopedyczna obecna w różnych regionach Polski zapewni pacjentom pełną diagnozę we wszystkich kluczowych dla ortopedii technikach i na najbardziej zaawansowanym poziomie technologicznym i naukowym.

Nadzór nad badaniami objął szef radiologii w Rehasport Clinic dr n.med. Marcin Dzianach, ekspert w diagnostyce obrazowej układu mięśniowo-szkieletowego.

Badanie w MRI 3T Rehasport Clinic dostępne jest dla wszystkich bez skierowania.

Korzyści z badania MRI 3T w Rehasport Clinic dla pacjenta:

  • Wyższa precyzja diagnozy dzięki najnowszej technologii
  • Wyższa trafność diagnozy dzięki ścisłej specjalizacji kliniki i zespołu potwierdzonej ponad 10-letnim doświadczeniem w najtrudniejszych przypadkach
  • Większy komfort pacjenta dzięki skoncentrowaniu pod jednym dachem wszystkich kluczowych technik diagnostyki ortopedycznej
  • Pełniejsza opieka nad pacjentem dzięki odpowiedzialności za cały proces leczenia od diagnostyki, przez konsultację,  po zabiegi i rehabilitację
  • Szybszy termin dzięki nowym mocom przerobowym i krótszy czas samego badania dzięki wyższej mocy magnesowi.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ