Aktualności

Natalia Brzykcy dwukrotną mistrzynią świata – GRATULUJEMY!

brzykcyN_FBDwa złote medale i jeden srebrny – to wspaniały dorobek naszej pacjentki Natalii Brzykcy z Poznańskiej Akademii Judo, która stała się gwiazdą Mistrzostw Świata Osób Niesłyszących. Te odbyły się w tureckim mieście Samsun.

Natalia Brzykcy to pacjentka dra hab. Przemysława Lubiatowskiego i dra hab. Tomasza Piontka, którzy przywrócili jej możliwość uprawiania tego pasjonującego sportu. W Turcji Natalia Brzykcy została mistrzynią świata w wadze +78 kg, wygrała z koleżankami rywalizację drużynową, a w zmaganiach open wywalczyła srebrny medal. – Natalia nigdy nie miała jeszcze złotego medalu w imprezie mistrzowskiej. Teraz jesteśmy już myślami przy Igrzyskach Olimpijskich, które za rok odbędą się także w Samsunie. Celujemy w upragnione złoto, bo jeszcze go w dorobku nie mamy – mówił po powrocie z Turcji trener polskich judoczek z kadry Osób Niesłyszących Radosław Miśkiewicz.

Oprócz Natalii Brzykcy medale w Samsunie zdobyła także jej siostra Agnieszka (brązowy), a w składzie „złotej” drużyny oprócz nich znalazła się także Dominika Mateuszczyk. W finale Biało-Czerwone pokonały Turczynki 2:1. Reprezentantki Polski dziękowały za możliwość startu w Turcji Polskiemu Związkowi Sportu Niesłyszących oraz Urzędowi Miasta w Poznaniu. W swoim bardzo emocjonalnym wpisie już po zawodach Natalia Brzykcy dziękowała m.in. doktorom: Przemysławowi Lubiatowskiemu i Tomaszowi Piontkowi z Rehasport Clinic, a także Kamili Hartwig, która sprawowała opiekę sportową.

Jeszcze raz, Pani Natalio, GRATULUJEMY wspaniałego osiągnięcia i życzymy powtórki za rok w zmaganiach olimpijskich!