Aktualności

Niemcy mistrzami Europy w piłce ręcznej. Organizacyjny sukces Polski i ZPRP. Gratulujemy!

niemcy3Reprezentacja Niemiec niespodziewanie pokonała Hiszpanię 24:17 w finale Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej mężczyzn. Turniej, który odbywał się w czterech polskich miastach, uzyskał bardzo wysokie oceny od gości oraz władz EHF. Polacy zajęli siódmą pozycję.

Finałowe potyczki z udziałem czterech najlepszych drużyn odbyły się w 15-tysięcznej krakowskiej Tauron Arenie. Stolica Małopolski okazała się szczęśliwa dla Niemców, którzy dzięki znakomitej defensywie oraz postawie swojego bramkarza Andreasa Wolffa pokonali faworyta Hiszpanię aż 24:17 (10:6). Brązowy medal zdobyli Chorwaci, pokonując Norwegię 31:24 (15:11). Polska zajęła siódmą lokatę po zwycięstwie w ostatnim spotkaniu ze Szwecją 26:24 (12:12).

W najlepszej siódemce mistrzostw znalazło się miejsce dla rozgrywającego reprezentacji Polski Michała Jureckiego, ale także dla trzech jego klubowych kolegów z Vive-Tauron Kielce: obrotowego Julena Aguinagalde (Hiszpania) oraz skrzydłowych: Tobiasa Reichmanna (Niemcy) i Manuela Strleka (Chorwacja). Rehasport Clinic wspiera medyczni drużynę mistrza Polski z Kielc, jest także oficjalnym partnerem medycznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Zdjęcia: Związek Piłki Ręcznej w Polsce