Lech Poznań

logo Lech Poznań

Lech Poznań – znany też pod nazwą Kolejorz, co jest związane z jego historią – to klub piłkarski z ponad 93-letnią tradycją. Został założony w 1922 roku, dotychczas zdobył 7 tytułów Mistrza Polski, ostatni w sezonie 2014/2015. Piłkarze Kolejorza 5 razy wygrali również rozgrywki Pucharu Polski, tyle samo razy kapitan drużyny wznosił trofeum zdobyte w meczu o Superpuchar Polski. Wiele tytułów mają na koncie juniorzy „Poznańskiej Lokomotywy”, a szkolenie i wychowywanie kolejnych pokoleń piłkarzy jest jednym ze strategicznych zadań klubu.

Barwy Lecha Poznań są niebiesko-białe, a INEA Stadion, na którym lechici rozgrywają mecze, swoją siedzibę ma przy ulicy Bułgarskiej. Trenerem drużyny jest Jan Urban. W Kolejorzu najważniejsza jest drużyna, to ona jest jego siłą napędową, wspieraną przez najlepszych kibiców w Polsce. Jedna z najważniejszych zasad przyświecających klubowi mówi, że „Razem możemy wszystko”.

W szybkim powrocie do zdrowia piłkarzom Lecha pomagają lekarze m.in. z kliniki Rehasport. Kontuzje, które zdarzają się sportowcom, mogą mieć charakter mechaniczny, jak i mięśniowy. Zawodnik, który dozna takiego urazu, przechodzi w Rehasport szczegółowe badania i konsultacje lekarskie.
Staramy się, aby leczenie przebiegało w jak najkrótszym czasie, aby kontuzjowany piłkarz mógł szybko wrócić do pełnej sprawności fizycznej i regularnych treningów.