Ortopeda


Absolwent wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Szkolenie specjalizacyjne odbył na oddziale ortopedycznym Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Specjalista w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Specjalizuje się w leczeniu urazów i następstw urazów kończyny dolnej - staw biodrowy, kolanowy i skokowy.
Swoje szczególne zainteresowania skierował na leczenie artroskopowe oraz medycynę sportową - zastosowanie nowoczesnych technik leczenia naprawczego - rekonstrukcja więzadeł, chrząstki stawowej i łąkotek. Zajmuje się także ortopedią dziecięcą i leczeniem deformacji kręgosłupa.
Szymon Rubczak był lekarzem klubowym KKS Lech Poznań (2014-2022) - opiekował się drużyną rezerw Lech II Poznań i Akademią Lecha we Wronkach.
W swojej pracy wykorzystuje także nowoczesne leczenie biologiczne takie jak np. osocze bogatopłytkowe (PRP) do małoinwazyjnego leczenia uciążliwych dolegliwości np. entezopatii takich jak - łokieć tenisisty, zapalenie Achillesa, kolano skoczka czy ostroga piętowa.
Ortopeda z Poznania - dr Rubczak przyjmuje swoich pacjentów w klinice w Galerii Panorama.
Przynależność do towarzystw: Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne.

Termin


Lekarz Maria Wolff w trakcie specjalizacji z ortopedii i traumatologii narządu ruchu, którą zdobywa w Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Obszarem jej szczególnych zainteresowań jest ortopedia dziecięca oraz leczenie zachowawcze i operacyjne schorzeń w obrębie kończyny dolnej.
Amatorsko uprawia triathlon, biegi długodysansowe oraz biegi na orientacje. Jest kilkukrotną Mistrzynią Polski Lekarzy w Triathlonie, medalistką Mistrzostw Polski Lekarzy w Maratonie i Półmaratonie.

Termin


Absolwent wydziału lekarskiego oraz studiów doktoranckich Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Szkolenie specjalizacyjne z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu ukończył w Katedrze i Klinice Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki w Poznaniu.
Jakub Stefaniak na co dzień pracuje w klinice Rehasport w Poznaniu, gdzie przyjmuje pacjentów, operuje oraz pracuje naukowo. Od 2018 roku pełni funkcję Lekarza Kadry Polskiego Związku Tenisowego (PZT) oraz jest certyfikowanym szkoleniowcem Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA). Specjalizuje się w urazach i schorzeniach barku, łokcia, nadgarstka i ręki oraz prowadził badania dotyczące ubytków kostnych w niestabilności barku, które stanowiły jego rozprawę doktorską: „Wartość tomografii dwuwymiarowej i trójwymiarowej w ocenie ubytków kostnych panewki i głowy kości ramiennej w niestabilności barku”.
Jakub Stefaniak w czasie wolnym podróżuje, uprawia sport i zajmuje się fotografią.
Należy do polskich oraz międzynarodowych towarzystw naukowych:
- Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii (PTOiT),
- Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia (SECEC)
- Polskiego Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia (PTBŁ)

Termin


Paweł Bąkowski specjalizuje się w leczeniu chorób i uszkodzeń kończyny dolnej (stawu biodrowego, kolanowego i skokowego). Jego zainteresowania koncentrują się wokół zabiegów artroskopowych, urazów sportowych, jak również traumatologii dziecięcej. W pracy wykorzystuje wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas kursów i szkoleń, w których regularnie uczestniczy. W ten sposób ciągle udoskonala sposób diagnostyki i leczenia kontuzji u swoich Pacjentów.
Bez rozwoju naukowego nie ma postępu. Wedle tej zasady dużą część swojej aktywności ortopeda z Poznania Paweł Bąkowski poświęca również na badania naukowe. W 2018 roku obronił rozprawę doktorską na temat przezskórnego szycia zerwanego ścięgna Achillesa, uzyskując tytuł doktora nauk medycznych. Ponadto uczestniczy w projektach naukowych dotyczących leczenia patologii chrząstki stawowej, uszkodzeń łąkotki, bólu kolana, uszkodzeń ścięgna Achillesa oraz suplementacji kolagenem.
W latach 2010–2013 Paweł Bąkowski był lekarzem Mistrza Polski w piłce nożnej KKS Lech Poznań. Ten okres dał mu dużą porcję doświadczenia w pracy ze sportowcami. Doświadczenie zawodowe zdobywał również pracując w Oddziale Ortopedycznym Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu oraz Oddziale Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Szpitala Dziecięcego w Poznaniu. Obecnie pracuje w Rehasport w Poznaniu.
Jest członkiem: PTOiTr (Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii), PTArtro (Polskiego Towarzystwa Artroskopowego), ESSKA (European Society of Sports Traumatology Knee Surgery and Arthroscopy).

Termin


Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Przez 7 lat pracował jako asystent w Wojewódzkim Oddziale Urazowo-Ortopedycznym w Pomorskim Centrum Traumatologii im. M. Kopernika w Gdańsku. Od 2012 roku związany z gdańskim odziałem Rehasport jako lekarz i Dyrektor Medyczny.
Maciej Pawlak jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii, Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia, Polskiego Towarzystwa Artroskopowego oraz The European Society of Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy ESSKA.
Maciej Pawlak specjalizuje się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu z ukierunkowaniem na staw kolanowy, biodrowy i barkowy. Jest międzynarodowym trenerem chirurgii barku i kolana firmy Smith and Nephew prowadzącym praktyczne kursy dla ortopedów zarówno w Polsce, jak i za granicą (Boston, York, Watford).
Maciej Pawlak pasjonuje się sportem, szczególnie piłką nożną, koszykówką oraz tenisem, w którego od wielu lat gra regularnie. Pasję do sportu łączy z medycyną, jest licencjonowanym lekarzem PZPN od 2006 roku opiekującym się piłkarzami Lechii Gdańsk, miał zaszczyt być członkiem Gdańskiej Rady Sportu (2015-2018) powołanej przez Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza.
Ortopeda z Gdańska Maciej Pawlak przyjmuje w zakresie:
Ortopedia, chirurgia kolana, chirurgia biodra, chirurgia barku, artroskopia

Termin


Absolwent Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Dominik Sojak przez 6 lat pracował jako asystent - rezydent w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Pomorskim Centrum Traumatologii im. M. Kopernika, a następnie szpitala Copernicus w Gdańsku. Od 2012 roku związany jest z gdańskim odziałem Rehasport jako lekarz konsultant.
Dominik Sojak jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii, Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia, Polskiego Towarzystwa Artroskopowego. Specjalizuje się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu z ukierunkowaniem na staw kolanowy, skokowy i barkowy.
Dominik Sojak od czasów studenckich interesuje się ortopedią. Inną jego wielką pasją ortopedy z Gdańska jest sport, szczególnie sporty walki i piłka nożna, które od wielu lat stara się uprawiać regularnie. Pasję do sportu łączy z medycyną, jest licencjonowanym lekarzem PZPN od 2012 roku opiekującym się piłkarzami Lechii Gdańsk, miał zaszczyt być lekarzem koordynatorem zespołu medycznego Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce IAAF Sopot 2014. Uczestniczył również w zgrupowaniu Kadry Narodowej Piłki Nożnej PZPN U-18 w 2015 r.

Termin


Lekarz Joanna Wałecka jest specjalistą w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Obszarem jej szczególnych zainteresowań jest leczenie zachowawcze oraz operacyjne schorzeń barku, łokcia oraz nadgarstka. Pracuje nad rozwojem wykorzystania osocza bogatopłytkowego w leczeniu schorzeń ortopedycznych. W przyszłości chciałaby skupić się nad małoinwazyjnymi metodami operacyjnymi.
Joanna Wałecka wykłada na międzynarodowych konferencjach Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia. Jest sekretarzem Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia. Spędziła rok na stażu z zakresu chorób barku i łokcia w Klinice w Wielkiej Brytanii. Jest również stypendystką prestiżowego stypendium SECEC Travelling Europe.
Joanna Wałecka jest członkiem wielu towarzystw:
- Polskie Towarzystwo Barku i Łokcia – Sekretarz 2015- 2018
- Polskie Towarzystwo Mikro Chirurgii
- SECEC ( Society of Shoulder and Elbow Surgery) – Przewodniczący Young Forum 2016-2019,
- Członek Komitetu Wschodniej Europy 2018- 2020
- Polskie Towarzystwo Ortopedii i Traumatologii
Granty naukowe
Clinical and morphological evaluation following treatment of lateral epicondylar tendinopathy with PRP or L-PRP- prospective randomized trial, SECEC-ESSSE Course Antwerp, Belgium 2016
Recenzent
Issues of Rehabilitation, Orthopaedics, Neurophysiology and Sport Promotion – IRONS
EFFORT abstracts for Lisbon, Portugal 2019

Termin


Absolwentka Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Specjalizację z zakresu ortopedii i traumatologii odbyła w Klinice Ortopedii Ogólnej, Onkologicznej i Traumatologii Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W. Degi w Poznaniu, gdzie zdobyła doświadczenie zawodowe. Brała udział w pracach i projektach naukowych oraz licznych kursach doskonalących.
W latach 2011/12 pełniła funkcję lekarza Kadry Narodowej Polskiego Związku Szermierczego.
Jest członkiem m.in. Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego (PTOiTr), Polskiego Towarzystwa Artroskopowego (PTA), Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego (PFAS), Europejskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego (EFAS).
Doktor Marta Krzyszczuk specjalizuje się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu, specjalizuje się w artroskopii stawu kolanowego, artroskopii stawu skokowo-goleniowego, a także zabiegach korekcyjnych stopy i stawu skokowo-goleniowego oraz zabiegach na tkankach miękkich kończyny dolnej. Jej zawodowe zainteresowania związane są z operacyjnym i nieoperacyjnym leczeniem zespołów przeciążeniowych oraz urazów w sporcie wyczynowym i rekreacyjnym, chirurgią stopy i stawu skokowo-goleniowego, chirurgią stawu kolanowego, a także schorzeniami stawu biodrowego.

Termin


Jest absolwentem kierunku lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Arkadiusz Szycman posiada specjalizację w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Od 2013 roku pracuje w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala „Copernicus” Sp. z o.o. w Gdańsku. Regularnie uczestniczy w krajowych i międzynarodowych szkoleniach, sympozjach oraz wykładach, będąc na bieżąco ze wszystkimi rozwiązaniami nowoczesnej medycyny.
Ortopeda Gdańsk Arkadiusz Szycman zainteresowania zawodowe skupia wokół medycyny sportowej, chirurgii stawu kolanowego oraz ramiennego, zastosowań technik małoinwazyjnych oraz ultrasonografii w ortopedii. Poszerza również wiedzę w zakresie medycyny regeneracyjnej. Zawsze stara się podchodzić do problemów medycznych holistycznie i dostosowywać leczenie do indywidualnych potrzeb pacjentów.
Arkadiusz Szycman należy do towarzystw naukowych: Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Artroskopowego.

Termin


Doktor Mirosław Szarzyński studia medyczne ukończył w 1994 roku we Freiburgu (Niemcy). Po studiach pracował na oddziale chirurgii w klinice uniwersyteckiej u Prof. Farthmanna, gdzie ukończył specjalizację chirurgii ogólnej. W trakcie tej specjalizacji był również asystentem na kardiochirurgii (Prof. Beyersdorf) i torakochirurgii (Prof. J.Hasse). Następną specjalizację (chirurgia urazowa i traumatologia) rozpoczął u Prof. N. Sudkampa w Departamencie Chirugii Urazowej , Traumatologii, Ortopedii i Medycyny Sportowej w tej samej klinice. Po prawie trzech latach, przeniósł się w 2002 roku do Schwerte koło Dortmundu, aby ukończyć w klinice chirurgii uniwersytetu Witten / Herdecke u Prof. R.Labitzke specjalizację chirurgii urazowej i traumatologii oraz zostać ordynatorem (2004 r.). W Schwerte zajmował się głównie artroskopią, ortopedią urazową i protezoplastyką stawów. Kolejne specjalizacje [tzn. medycyny sportowej (Sportmedizin) oraz Ortopedii i Traumatologii ukończył również w Niemczech.
Mirosław Szarzyński od roku 2005 nawiązał współpracę z NZOZ Arthros Nałęczów i Ambulatorium Artroskopowym w Olsztynie wykonując operacje artroskopowe. Po powrocie do Polski w roku 2007 współpraca z tymi ośrodkami była kontynuowana. W NZOZ Arthros współtworzył centrum artroskopowej chirurgii barku. Obecnie konsultuje i operuje wyłącznie w Warszawie (także w ramach NFZ).
Członkostwo:
- Deutsche Gesellschaft fur Chirurgie
- Berufsverband der Deutschen Chirurgen
- Sportaerztebund Baden
- Marburger Bund
- Polnische Geselschaft fuer Arthroskopie

Termin


Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizację z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu oraz doktorat w dziedzinie Ortopedii uzyskał w Klinice Ortopedii i Traumatologii I WL UW w Warszawie Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie. Dr Rafał Majkusiak specjalizację z Medycyny Sportowej uzyskał w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie.
Doświadczenie zawodowe wzbogacił pracując w renomowanych ośrodkach ortopedycznych na terenie Wielkiej Brytanii, Niemiec i Hiszpanii. Dr Rafał Majkusiak specjalizuje się głównie w leczeniu zmian zwyrodnieniowych oraz urazach sportowych. Wykonał kilka tysięcy zabiegów operacyjnych m.in protezoplastyki stawów biodrowych i kolanowych, artroskopii dużych stawów, zabiegów korekcyjnych stopy (haluksy, śródstopie, ostrogi piętowe), chirurgii ręki, zespołów uciskowych nerwów obwodowych, guzów, zmian urazowych, wykonuje również zabiegi z wykorzystaniem technik przezskórnych i mini inwazyjnych.
Staże zagraniczne:
- 02.2007-07.2007 Szpital Świętej Barbary Puertollano, Castilla La Mancha, Hiszpania (uznany za jeden z 3 najlepszych szpitali regionalnych w Hiszpanii w roku 2007)
- 08.2009- 11.2009 NHS Robert Jones and Agnes Hunt Orthopaedics Hospital, Oswestry, Gobowen, Wielka Brytania (uznany za najlepszy szpital ortopedyczny w Wielkiej Brytanii w roku 2007)
- 11.2009-02.2010 CATS NHS Manchester, Wielka Brytania

Termin


Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Rezydent ostatniego roku Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Rozprawa doktorska w dziedzinie nauk medycznych pt. "Ocena obciążeń w układzie mięśniowo-szkieletowym kończyn górnych i ich obręczy wśród profesjonalnych skrzypków".
Dr Maciej Bochenek swoje zainteresowania wiąże głównie z dolegliwościami kończyny górnej, w tym chorobami nerwów i ścięgien, zespołami przeciążeniowymi, chorobami zwyrodnieniowymi czy urazami, w tym również sportowymi. Leczenie stara się rozpoczynać od metod nieoperacyjnych, uwzględniając wykorzystanie profilowanej fizjoterapii. W sytuacjach wymagających leczenia operacyjnego, oferuje szeroki zakres operacji w ramach kończyny górnej lub chorób nerwów obwodowych całego ciała.
Zajmuje się również ortopedią dziecięcą w zakresie wad wrodzonych i traumatologii kończyny górniej.


Absolwent poznańskiej Akademii Medycznej. Pierwszy stopień specjalizacji z ortopedii i traumatologii uzyskał w roku 1998, rok później obronił pracę doktorską, a w 2003 roku uzyskał drugi stopień specjalizacji. W 2012 uzyskał stopień naukowy doktora habilitacji.
Przemysław Lubiatowski jest lekarzem, dyrektorem medycznym Rehasport oraz członkiem Zarządu. Jest kierownikiem Pracowni Traumatologii i Biomechaniki Sportu w Katedrze Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Przemysław Lubiatowski pełnił także funkcję przewodniczącego Sekcji Chirurgii Barku i Łokcia Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz Prezesa Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia.
Przemysław Lubiatowski odbył staże w kilku ośrodkach medycznych w Stanach Zjednoczonych (Clevlend, Pittsburg i Rockford Orthopedic Associates) oraz w Edynburgu, Paryżu i Wiedniu. Był stypendystą Fundacji Kościuszkowskiej i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia.
Członkostwo: Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne, Polskie Towarzystwo Chirurgii Ręki, Europejskie Towarzystwo Chirurgów Barku i Łokcia, Europejskie Towarzystwa Artroskopii Nadgarstka, Federacja Europejskich Towarzystw Chirurgii Ręki.
Hobby: sport (windsurfing, narty, tenis), muzyka, biegi.
Funkcje:
- kierownik oddziału IIC w Klinice Chirurgii Ręki UM w Poznaniu
(2008-2015) - adiunkt Katedry i Kliniki Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki (aktualnie)
- kierownik NZOZ Rehasport Clinic (aktualnie)
- przewodniczący Sekcji Chirurgii Barku i Łokcia Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego (2010-2014)
- członek Eastern Europe Committee European Society of Shoulder and Elbow Surgeons (2010-2014)
- przewodniczący Eastern Europe Committee European Society of Shoulder and Elbow Surgeons (2014-nadal)
- National Delegate European Society of Shoulder and Elbow Surgeons
- sekretarz Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego (2003-2006)
- prezes Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia (2016-nadal)
- członek zarządu European Society of Shoulder and Elbow Surgeons (2014-nadal)
- corresponding member w czasopiśmie International Orthopaedics
- członek sieci naukowej Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej
- członek komitetu redakcyjnego EFORT Open Reviews
Organizacja zjazdów i konferencji naukowych:
- Dni Ortopedyczne w Koninie 1999, członek komitetu organizacyjnego
- Zjazd Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego w Poznaniu 2008, członek komitetu organizacyjnego i naukowego
- Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki w Poznaniu 1995, członek komitetu organizacyjnego
- Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki w Koninie 2008, członek komitetu organizacyjnego i naukowego
- Konferencja 90-lecie Ortopedii Polskiej w Poznaniu, 2003, członek komitetu organizacyjnego,
- 3 międzynarodowe Kursy Chirurgii Barku, łokcia i nadgarstka w Poznaniu pod PTOiTr, PTChR, EWAS, SECEC, FESSH; 2008, 2009, 2011, 2013, 2015, 2016- jeden z głównych organizatorów, a od 2013- przewodniczący komitetu organizacyjnego i naukowego
- kongres Federation of European Societies for Surgery of the Hand w Poznaniu 2009; z-ca kierownika komitetu organizacyjnego, członek komitetu naukowego
- zebrania naukowo-szkoleniowe Oddziału Poznańskiego PTOiTr (2003-2006)- 20 zebrań, jeden z głównych organizatorów
- 50 leczenie Ortopedii Na Ziemi Konińskiej, 2010, członek komitetu organizacyjnego
- Kurs SECEC Bukareszt 2017- przewodniczący komitetu organizacyjnego i naukowego
Działalność dydaktyczna:
- zajęcia ze studentami Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (wydział lekarski, pielęgniarski, fizjoterapii, anglojęzyczny)
- opiekun koła naukowego przy Klinice Chirurgii Ręki UM w Poznaniu
- promotor prac magisterskich (2 ukończone, 1 w trakcie) i licencjackich (3 ukończone, 2 w trakcie)
- kierownik specjalizacji (3 lekarzy)
- wykłady zaproszone
- recenzent naukowy Journal of Shoulder and Elbow Surgery
- instruktor na kursach artroskopowych i endoprotezowych

Termin


Absolwent Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Robert Spławski jest specjalistą w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Ortopeda posiada tytuł doktora nauk medycznych. Specjalizuje się w leczeniu chorób kończyn górnych poczynając od wad wrodzonych, a kończąc na zabiegach mikrochirurgicznych.
Robert Spławski należność do Towarzystw: Polskie Towarzystwo Chirurgii Ręki, Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne, Federation of European Societies for Surgery of the Hand, European Wrist Arthroscopy Society, American Academy of Orthopaedic Surgeons.
Projekty badawcze:
- Badania własne Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
- Ciągły pętlowy szew obszywający jako szew główny: 501-01-1117168-99818
- 006-2008 OrthoDerm 1-001-06

Termin


Maciej Idzior jest specjalistą w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Ukończył Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie w 2005 roku obronił także pracę doktorską. Przez lata zdobywał doświadczenie w wielu placówkach medycznych, m.in. Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu czy Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. Wiktora Degi w Poznaniu.
Był członkiem sztabu medycznego KGHM Zagłębie Lublin oraz kierownikiem sztabu medycznego PGB Basket Poznań oraz reprezentacji Polski w koszykówce mężczyzn.
Maciej Idzior jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, Sekcji Ortopedii Dziecięcej PTOiTr oraz Polskiego Towarzystwa Artroskopowego.
Jest autorem około 50 referatów naukowych i 20 publikacji.
Specjalizacja: Ortopeda, Poznań
Podspecjalizacja: Ortopeda dziecięcy, USG stawów biodrowych
Wiek pacjentów: dzieci i dorośli
