Ortopeda Gdańsk


Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Paweł Rybak przez 6 lat pracował jako asystent w Wojewódzkim Oddziale Urazowo-Ortopedycznym w Pomorskim Centrum Traumatologii im. M. Kopernika w Gdańsku. Od 2012 roku związany jest z gdańskim odziałem Rehasport jako lekarz.
Ortopeda z Gdańska dr Rybak jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii, Polskiego Towarzystwa Artroskopowego oraz The European Society of Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy ESSKA.
Paweł Rybak specjalizuje się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu z ukierunkowaniem na staw kolanowy, skokowy i barkowy. Jego pasją jest sport, szczególnie kitesurfing i rower szosowy.

Termin


Absolwent kierunku lekarskiego wydziału nauk medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Staż podyplomowy odbył w szpitalu im. M. Kopernika W Gdańsku. Pierwsze trzy lata szkolenia specjalizacyjnego odbył na oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej szpitala im M. Kopernika w Gdańsku (Dawny oddział kolejowy). Po tym okresie został zatrudniony na oddziale chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w szpitalu Św. Wojciecha w Gdańsku gdzie pracuje do tej pory.
Dr Tomasz Mulewski w pracy zajmuje się chirurgią urazową i rekonstrukcyjną. Na co dzień wykonuje szeroki wachlarz zabiegów urazowych w zakresie leczenia złamań kości kończyny górnej i dolnej, rekonstrukcji i naprawach uszkodzonych więzadeł, ścięgien oraz mięśni. Dodatkowo wykonuje alloplastyki stawu biodrowego. Wykonuje również małe zabiegi w obrębie kończyny górnej takie jak: leczenie operacyjne zespołu kanału nadgarstka, palców trzaskających czy uwolnienia nerwu łokciowego na poziomie rowka. Od pięciu lat pracuje na SOR, gdzie trafiają pacjenci z poważnymi urazami z wypadków, nie przyjmuje w zakresie kręgosłupa.
Dr Tomasz Mulewski przyjmuje dzieci - od 15 rż.
Prywatnie uwielbia gotować i jeść. Gra w squasha i kiedy tylko ma chwilę jeździ na motocyklu Enduro. Interesuje się żużlem i od kilku lat współpracuje z Gdańskim Klubem Żużlowym oraz jest lekarzem zawodów żużlowych, w trakcie których udziela pomocy medycznej.

Termin


Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Krzysztof Drozd przez 8 lat pracował jako asystent w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym Szpitala św. Wojciecha Adalberta w Gdańsku. Od 2012 r. pracuje w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym Szpitala Copernicus w Gdańsku (dawne Pomorskim Centrum Traumatologii im. M. Kopernika).
Krzysztof Drozd jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki. Specjalizuje się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu z ukierunkowaniem na kończynę górną oraz alloplastykę stawu biodrowego, kolanowego i ramiennego.
Ortopeda z Gdańska Krzysztof Drozd pasjonuje się sportem, szczególnie siatkówką, turystyką górską oraz wędkarstwem.
W Rehasport Gdańsk przyjmuje pacjentów od 4 roku życia.

Termin


Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Michał Osowski jest lekarzem w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala im M. Kopernika w Gdańsku. Od 2015 roku pracuje jako ortopeda gdańskiego oddziału Rehasport. Specjalizuje się w ortopedii, chirurgii urazowej oraz medycynie sportowej. Szczególne zainteresowania to leczenie schorzeń i urazów kończyny dolnej.
Michał Osowski jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii, Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia, Polskiego Towarzystwa Artroskopowego oraz Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowego. Był uczestnikiem i prelegentem wielu kursów i konferencji ortopedycznych w kraju i za granicą.

Termin


Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Przez 7 lat pracował jako asystent w Wojewódzkim Oddziale Urazowo-Ortopedycznym w Pomorskim Centrum Traumatologii im. M. Kopernika w Gdańsku. Od 2012 roku związany z gdańskim odziałem Rehasport jako lekarz i Dyrektor Medyczny.
Maciej Pawlak jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii, Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia, Polskiego Towarzystwa Artroskopowego oraz The European Society of Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy ESSKA.
Maciej Pawlak specjalizuje się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu z ukierunkowaniem na staw kolanowy, biodrowy i barkowy. Jest międzynarodowym trenerem chirurgii barku i kolana firmy Smith and Nephew prowadzącym praktyczne kursy dla ortopedów zarówno w Polsce, jak i za granicą (Boston, York, Watford).
Maciej Pawlak pasjonuje się sportem, szczególnie piłką nożną, koszykówką oraz tenisem, w którego od wielu lat gra regularnie. Pasję do sportu łączy z medycyną, jest licencjonowanym lekarzem PZPN od 2006 roku opiekującym się piłkarzami Lechii Gdańsk, miał zaszczyt być członkiem Gdańskiej Rady Sportu (2015-2018) powołanej przez Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza.
Ortopeda z Gdańska Maciej Pawlak przyjmuje w zakresie:
Ortopedia, chirurgia kolana, chirurgia biodra, chirurgia barku, artroskopia

Termin


Absolwent Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Dominik Sojak przez 6 lat pracował jako asystent - rezydent w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Pomorskim Centrum Traumatologii im. M. Kopernika, a następnie szpitala Copernicus w Gdańsku. Od 2012 roku związany jest z gdańskim odziałem Rehasport jako lekarz konsultant.
Dominik Sojak jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii, Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia, Polskiego Towarzystwa Artroskopowego. Specjalizuje się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu z ukierunkowaniem na staw kolanowy, skokowy i barkowy.
Dominik Sojak od czasów studenckich interesuje się ortopedią. Inną jego wielką pasją ortopedy z Gdańska jest sport, szczególnie sporty walki i piłka nożna, które od wielu lat stara się uprawiać regularnie. Pasję do sportu łączy z medycyną, jest licencjonowanym lekarzem PZPN od 2012 roku opiekującym się piłkarzami Lechii Gdańsk, miał zaszczyt być lekarzem koordynatorem zespołu medycznego Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce IAAF Sopot 2014. Uczestniczył również w zgrupowaniu Kadry Narodowej Piłki Nożnej PZPN U-18 w 2015 r.

Termin


Lekarz Joanna Wałecka jest specjalistą w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Obszarem jej szczególnych zainteresowań jest leczenie zachowawcze oraz operacyjne schorzeń barku, łokcia oraz nadgarstka. Pracuje nad rozwojem wykorzystania osocza bogatopłytkowego w leczeniu schorzeń ortopedycznych. W przyszłości chciałaby skupić się nad małoinwazyjnymi metodami operacyjnymi.
Joanna Wałecka wykłada na międzynarodowych konferencjach Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia. Jest sekretarzem Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia. Spędziła rok na stażu z zakresu chorób barku i łokcia w Klinice w Wielkiej Brytanii. Jest również stypendystką prestiżowego stypendium SECEC Travelling Europe.
Joanna Wałecka jest członkiem wielu towarzystw:
- Polskie Towarzystwo Barku i Łokcia – Sekretarz 2015- 2018
- Polskie Towarzystwo Mikro Chirurgii
- SECEC ( Society of Shoulder and Elbow Surgery) – Przewodniczący Young Forum 2016-2019,
- Członek Komitetu Wschodniej Europy 2018- 2020
- Polskie Towarzystwo Ortopedii i Traumatologii
Granty naukowe
Clinical and morphological evaluation following treatment of lateral epicondylar tendinopathy with PRP or L-PRP- prospective randomized trial, SECEC-ESSSE Course Antwerp, Belgium 2016
Recenzent
Issues of Rehabilitation, Orthopaedics, Neurophysiology and Sport Promotion – IRONS
EFFORT abstracts for Lisbon, Portugal 2019

Termin


Jest absolwentem kierunku lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Arkadiusz Szycman posiada specjalizację w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Od 2013 roku pracuje w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Szpitala „Copernicus” Sp. z o.o. w Gdańsku. Regularnie uczestniczy w krajowych i międzynarodowych szkoleniach, sympozjach oraz wykładach, będąc na bieżąco ze wszystkimi rozwiązaniami nowoczesnej medycyny.
Ortopeda Gdańsk Arkadiusz Szycman zainteresowania zawodowe skupia wokół medycyny sportowej, chirurgii stawu kolanowego oraz ramiennego, zastosowań technik małoinwazyjnych oraz ultrasonografii w ortopedii. Poszerza również wiedzę w zakresie medycyny regeneracyjnej. Zawsze stara się podchodzić do problemów medycznych holistycznie i dostosowywać leczenie do indywidualnych potrzeb pacjentów.
Arkadiusz Szycman należy do towarzystw naukowych: Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Artroskopowego.

Termin


Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizację z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu oraz doktorat w dziedzinie Ortopedii uzyskał w Klinice Ortopedii i Traumatologii I WL UW w Warszawie Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie. Dr Rafał Majkusiak specjalizację z Medycyny Sportowej uzyskał w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie.
Doświadczenie zawodowe wzbogacił pracując w renomowanych ośrodkach ortopedycznych na terenie Wielkiej Brytanii, Niemiec i Hiszpanii. Dr Rafał Majkusiak specjalizuje się głównie w leczeniu zmian zwyrodnieniowych oraz urazach sportowych. Wykonał kilka tysięcy zabiegów operacyjnych m.in protezoplastyki stawów biodrowych i kolanowych, artroskopii dużych stawów, zabiegów korekcyjnych stopy (haluksy, śródstopie, ostrogi piętowe), chirurgii ręki, zespołów uciskowych nerwów obwodowych, guzów, zmian urazowych, wykonuje również zabiegi z wykorzystaniem technik przezskórnych i mini inwazyjnych.
Staże zagraniczne:
- 02.2007-07.2007 Szpital Świętej Barbary Puertollano, Castilla La Mancha, Hiszpania (uznany za jeden z 3 najlepszych szpitali regionalnych w Hiszpanii w roku 2007)
- 08.2009- 11.2009 NHS Robert Jones and Agnes Hunt Orthopaedics Hospital, Oswestry, Gobowen, Wielka Brytania (uznany za najlepszy szpital ortopedyczny w Wielkiej Brytanii w roku 2007)
- 11.2009-02.2010 CATS NHS Manchester, Wielka Brytania

Termin


Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Michał Borys studiował również na Uniwersytecie w Kolonii w Niemczech, gdzie w 2012 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych oraz w Sankt Gallen w Szwajcarii. Ponadto na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym ukończył studia podyplomowe z zakresu Psychologii Klinicznej. Jest specjalistą w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.
Michał Borys doświadczenie zawodowe w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu zdobywał pracując w ramach rezydentury w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym szpitala Copernicus w Gdańsku oraz na licznych stażach w Polsce i za granicą. Od 2012 roku pracuje w Rehasport w Gdańsku.
Zainteresowania zawodowe koncentrują się głównie wokół tematyki ortopedii sportowej i wykorzystaniu nowoczesnych, małoinwazyjnych technik leczenia skutków urazów w obrębie narządu ruchu. Michał Borys swoje umiejętności stale podnosi i doskonali regularnie odbywając szkolenia i biorąc udział w licznych stażach w klinikach ortopedii sportowej, m.in. w Londynie, w Monachium, w Berlinie oraz w Kolonii. W 2018 roku z rąk Prof. Marcusa Scheibel'a podczas Konferencji w Regensburgu otrzymał stypendium Niemieckiego Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia, dzięki któremu mógł zrealizować program stażów w niemieckich klinikach ortopedii sportowej. Jest licencjonowanym lekarzem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Stale współpracuje z kilkoma klubami sportowymi.
Ponadto ortopeda z Gdańska Michał Borys zajmuje się leczeniem chorób zwyrodnieniowych stawów oraz kręgosłupa. W swojej praktyce stosuje zarówno metody operacyjne, w tym małoinwazyjne techniki artroskopowe, jak i nowoczesne leczenie zachowawcze.
Przynależność do towarzystw naukowych:
Członek Europejskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej, Chirurgii Kolana i Artroskopii (European Society of Sports Traumatology, Knee Surgery & Arthroscopy).

Termin


Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jan Nyckowski szkolenie specjalizacyjne w zakresie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu odbył w Klinice Ortopedii w szpitalu im. Dzieciątka Jezus w Warszawie(2012-2013) oraz w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku (dawny Szpital Kolejowy)(2013-2018). Tytuł specjalisty uzyskał w 2018 roku. Od tego czasu kontynuuje pracę w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej na stanowisku starszego asystenta.
Jan Nyckowski jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii. Specjalizuje się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu dzieci i dorosłych. Głównym obszarem jego zainteresowań w zakresie leczenia operacyjnego są alloplastyki stawu biodrowego i kolanowego, oraz leczenie operacyjne urazów narządu ruchu.
Jest lekarzem trójmiejskich drużyn sportowych: Trefl Gdańsk i Trefl Sopot. Współpracuje z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej jako koordynator medyczny imprez sportowych. Jest licencjonowanym lekarzem FIVB.
Obecnie ortopeda z Gdańska Jan Nyckowski jestem w trakcie pisania pracy na stopień doktora nauk medycznych na temat przyczyn rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego.

Termin


Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w 2013r. na kierunku lekarskim. Specjalizacja z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu- 2021r.
Główne zainteresowania medyczne: leczenie małoinwazyjne kontuzji sportowych, zwłaszcza w zakresie artroskopii stawu kolanowego, ponadto prowadzenie pacjentów z: zespołami przeciążeniowymi, urazami kości, barku, stawu skokowego, chorobą zwyrodnieniową, schorzeniami w obrębie ręki.
Przynależność do towarzystw naukowych:
- Polskie Towarzystwo Artroskopowe
- ESSKA- European Society for Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy
Zainteresowania: wspinaczka, trekking, podróże.
