Ortopeda


Dr Marek Stawniak jest lekarzem medycyny, specjalizującym się w chirurgii oraz ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
W 1992 roku rozpoczął staż podyplomowy w Klinice Chirurgii Ogólnej Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu. W kolejnych latach kontynuował karierę w kilku ośrodkach prywatnych i państwowych, zdobywając nowe kompetencje i umiejętności w zakresie ortopedii i traumatologii narządów ruchu. Ortopeda z Poznania od 2005 roku związany jest z kliniką Rehasport Clinic. W międzyczasie odbył wiele staży w Polsce i za granicą, m.in. w Holandii na Oddziale Chirurgii Ogólnej, Free University Hospital, w Amsterdamie oraz na Oddziale Chirurgii Plastycznej, Hospital Central de Asturias, w hiszpańskim Oviedo.
Dr Stawniak przynależy do Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki.
Swój wolny czas poświęca na podróże oraz rajdy samochodów terenowych. Pasjonuje się historią.

Termin


Marta Ślęzak jest absolwentką Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Szkolenie specjalizacyjne z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu ukończyła w Katedrze i Klinice Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki w Poznaniu, gdzie obecnie pracuje. W jej obszarze zainteresowań znajdują się kwestie medyczne związane ze schorzeniami ortopedycznymi oraz urazami kończyny górnej.
Marta Ślęzak obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską pt. „Polska adaptacja kulturowa i walidacja kwestionariuszy stosowanych w diagnostyce i leczeniu chorób barku”, której promotorem był Pan prof. dr hab. Przemysław Lubiatowski.
Pani doktor prowadzi działalność dydaktyczną w zakresie ortopedii dla studentów medycyny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Dodatkowo piastuje stanowisko redaktora prowadzącego czasopisma „Praktyczna Ortopedia i Traumatologia”.
CZŁONKOSTWO W TOWARZYSTWACH NAUKOWYCH
- Polskie Towarzystwo Barku i Łokcia (Członek Zarządu)
- Europejskie Towarzystwo Chirurgii Barku i Łokcia SECEC – ESSSE (Członek Komisji Kwalifikacyjnej 2016-2021)
- Sekcja Chirurgii Ręki Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego
- Sekcja Chirurgii Barku i Łokcia Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego
- Polskie Towarzystwo Mikrochirurgii Rekonstrukcyjnej (Członek Zarządu)
- Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne
- Polskie Towarzystwo Chirurgii Ręki

Termin


Absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku. Krzysztof Drozd przez 8 lat pracował jako asystent w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym Szpitala św. Wojciecha Adalberta w Gdańsku. Od 2012 r. pracuje w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym Szpitala Copernicus w Gdańsku (dawne Pomorskim Centrum Traumatologii im. M. Kopernika).
Krzysztof Drozd jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki. Specjalizuje się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu z ukierunkowaniem na kończynę górną oraz alloplastykę stawu biodrowego, kolanowego i ramiennego.
Ortopeda z Gdańska Krzysztof Drozd pasjonuje się sportem, szczególnie siatkówką, turystyką górską oraz wędkarstwem.
W Rehasport Gdańsk przyjmuje pacjentów od 4 roku życia.

Termin


Absolwent wydziału lekarskiego oraz studiów doktoranckich Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Szkolenie specjalizacyjne z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu ukończył w Katedrze i Klinice Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki w Poznaniu.
Jakub Stefaniak na co dzień pracuje w klinice Rehasport w Poznaniu, gdzie przyjmuje pacjentów, operuje oraz pracuje naukowo. Od 2018 roku pełni funkcję Lekarza Kadry Polskiego Związku Tenisowego (PZT) oraz jest certyfikowanym szkoleniowcem Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA). Specjalizuje się w urazach i schorzeniach barku, łokcia, nadgarstka i ręki oraz prowadził badania dotyczące ubytków kostnych w niestabilności barku, które stanowiły jego rozprawę doktorską: „Wartość tomografii dwuwymiarowej i trójwymiarowej w ocenie ubytków kostnych panewki i głowy kości ramiennej w niestabilności barku”.
Jakub Stefaniak w czasie wolnym podróżuje, uprawia sport i zajmuje się fotografią.
Należy do polskich oraz międzynarodowych towarzystw naukowych:
- Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii (PTOiT),
- Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia (SECEC)
- Polskiego Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia (PTBŁ)

Termin


Absolwent Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Dominik Sojak przez 6 lat pracował jako asystent - rezydent w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Pomorskim Centrum Traumatologii im. M. Kopernika, a następnie szpitala Copernicus w Gdańsku. Od 2012 roku związany jest z gdańskim odziałem Rehasport jako lekarz konsultant.
Dominik Sojak jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii, Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia, Polskiego Towarzystwa Artroskopowego. Specjalizuje się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu z ukierunkowaniem na staw kolanowy, skokowy i barkowy.
Dominik Sojak od czasów studenckich interesuje się ortopedią. Inną jego wielką pasją ortopedy z Gdańska jest sport, szczególnie sporty walki i piłka nożna, które od wielu lat stara się uprawiać regularnie. Pasję do sportu łączy z medycyną, jest licencjonowanym lekarzem PZPN od 2012 roku opiekującym się piłkarzami Lechii Gdańsk, miał zaszczyt być lekarzem koordynatorem zespołu medycznego Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce IAAF Sopot 2014. Uczestniczył również w zgrupowaniu Kadry Narodowej Piłki Nożnej PZPN U-18 w 2015 r.

Termin


Lekarz Joanna Wałecka jest specjalistą w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Obszarem jej szczególnych zainteresowań jest leczenie zachowawcze oraz operacyjne schorzeń barku, łokcia oraz nadgarstka. Pracuje nad rozwojem wykorzystania osocza bogatopłytkowego w leczeniu schorzeń ortopedycznych. W przyszłości chciałaby skupić się nad małoinwazyjnymi metodami operacyjnymi.
Joanna Wałecka wykłada na międzynarodowych konferencjach Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia. Jest sekretarzem Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia. Spędziła rok na stażu z zakresu chorób barku i łokcia w Klinice w Wielkiej Brytanii. Jest również stypendystką prestiżowego stypendium SECEC Travelling Europe.
Joanna Wałecka jest członkiem wielu towarzystw:
- Polskie Towarzystwo Barku i Łokcia – Sekretarz 2015- 2018
- Polskie Towarzystwo Mikro Chirurgii
- SECEC ( Society of Shoulder and Elbow Surgery) – Przewodniczący Young Forum 2016-2019,
- Członek Komitetu Wschodniej Europy 2018- 2020
- Polskie Towarzystwo Ortopedii i Traumatologii
Granty naukowe
Clinical and morphological evaluation following treatment of lateral epicondylar tendinopathy with PRP or L-PRP- prospective randomized trial, SECEC-ESSSE Course Antwerp, Belgium 2016
Recenzent
Issues of Rehabilitation, Orthopaedics, Neurophysiology and Sport Promotion – IRONS
EFFORT abstracts for Lisbon, Portugal 2019

Termin


Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Rezydent ostatniego roku Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Rozprawa doktorska w dziedzinie nauk medycznych pt. "Ocena obciążeń w układzie mięśniowo-szkieletowym kończyn górnych i ich obręczy wśród profesjonalnych skrzypków".
Dr Maciej Bochenek swoje zainteresowania wiąże głównie z dolegliwościami kończyny górnej, w tym chorobami nerwów i ścięgien, zespołami przeciążeniowymi, chorobami zwyrodnieniowymi czy urazami, w tym również sportowymi. Leczenie stara się rozpoczynać od metod nieoperacyjnych, uwzględniając wykorzystanie profilowanej fizjoterapii. W sytuacjach wymagających leczenia operacyjnego, oferuje szeroki zakres operacji w ramach kończyny górnej lub chorób nerwów obwodowych całego ciała.
Zajmuje się również ortopedią dziecięcą w zakresie wad wrodzonych i traumatologii kończyny górniej.

Termin


Absolwent poznańskiej Akademii Medycznej. Pierwszy stopień specjalizacji z ortopedii i traumatologii uzyskał w roku 1998, rok później obronił pracę doktorską, a w 2003 roku uzyskał drugi stopień specjalizacji. W 2012 uzyskał stopień naukowy doktora habilitacji.
Przemysław Lubiatowski jest lekarzem, dyrektorem medycznym Rehasport oraz członkiem Zarządu. Jest kierownikiem Pracowni Traumatologii i Biomechaniki Sportu w Katedrze Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Przemysław Lubiatowski pełnił także funkcję przewodniczącego Sekcji Chirurgii Barku i Łokcia Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz Prezesa Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia.
Przemysław Lubiatowski odbył staże w kilku ośrodkach medycznych w Stanach Zjednoczonych (Clevlend, Pittsburg i Rockford Orthopedic Associates) oraz w Edynburgu, Paryżu i Wiedniu. Był stypendystą Fundacji Kościuszkowskiej i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia.
Członkostwo: Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne, Polskie Towarzystwo Chirurgii Ręki, Europejskie Towarzystwo Chirurgów Barku i Łokcia, Europejskie Towarzystwa Artroskopii Nadgarstka, Federacja Europejskich Towarzystw Chirurgii Ręki.
Hobby: sport (windsurfing, narty, tenis), muzyka, biegi.
Funkcje:
- kierownik oddziału IIC w Klinice Chirurgii Ręki UM w Poznaniu
(2008-2015) - adiunkt Katedry i Kliniki Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki (aktualnie)
- kierownik NZOZ Rehasport Clinic (aktualnie)
- przewodniczący Sekcji Chirurgii Barku i Łokcia Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego (2010-2014)
- członek Eastern Europe Committee European Society of Shoulder and Elbow Surgeons (2010-2014)
- przewodniczący Eastern Europe Committee European Society of Shoulder and Elbow Surgeons (2014-nadal)
- National Delegate European Society of Shoulder and Elbow Surgeons
- sekretarz Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego (2003-2006)
- prezes Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia (2016-nadal)
- członek zarządu European Society of Shoulder and Elbow Surgeons (2014-nadal)
- corresponding member w czasopiśmie International Orthopaedics
- członek sieci naukowej Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej
- członek komitetu redakcyjnego EFORT Open Reviews
Organizacja zjazdów i konferencji naukowych:
- Dni Ortopedyczne w Koninie 1999, członek komitetu organizacyjnego
- Zjazd Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego w Poznaniu 2008, członek komitetu organizacyjnego i naukowego
- Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki w Poznaniu 1995, członek komitetu organizacyjnego
- Zjazd Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki w Koninie 2008, członek komitetu organizacyjnego i naukowego
- Konferencja 90-lecie Ortopedii Polskiej w Poznaniu, 2003, członek komitetu organizacyjnego,
- 3 międzynarodowe Kursy Chirurgii Barku, łokcia i nadgarstka w Poznaniu pod PTOiTr, PTChR, EWAS, SECEC, FESSH; 2008, 2009, 2011, 2013, 2015, 2016- jeden z głównych organizatorów, a od 2013- przewodniczący komitetu organizacyjnego i naukowego
- kongres Federation of European Societies for Surgery of the Hand w Poznaniu 2009; z-ca kierownika komitetu organizacyjnego, członek komitetu naukowego
- zebrania naukowo-szkoleniowe Oddziału Poznańskiego PTOiTr (2003-2006)- 20 zebrań, jeden z głównych organizatorów
- 50 leczenie Ortopedii Na Ziemi Konińskiej, 2010, członek komitetu organizacyjnego
- Kurs SECEC Bukareszt 2017- przewodniczący komitetu organizacyjnego i naukowego
Działalność dydaktyczna:
- zajęcia ze studentami Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (wydział lekarski, pielęgniarski, fizjoterapii, anglojęzyczny)
- opiekun koła naukowego przy Klinice Chirurgii Ręki UM w Poznaniu
- promotor prac magisterskich (2 ukończone, 1 w trakcie) i licencjackich (3 ukończone, 2 w trakcie)
- kierownik specjalizacji (3 lekarzy)
- wykłady zaproszone
- recenzent naukowy Journal of Shoulder and Elbow Surgery
- instruktor na kursach artroskopowych i endoprotezowych

Termin


Absolwent Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Robert Spławski jest specjalistą w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Ortopeda posiada tytuł doktora nauk medycznych. Specjalizuje się w leczeniu chorób kończyn górnych poczynając od wad wrodzonych, a kończąc na zabiegach mikrochirurgicznych.
Robert Spławski należność do Towarzystw: Polskie Towarzystwo Chirurgii Ręki, Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne, Federation of European Societies for Surgery of the Hand, European Wrist Arthroscopy Society, American Academy of Orthopaedic Surgeons.
Projekty badawcze:
- Badania własne Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
- Ciągły pętlowy szew obszywający jako szew główny: 501-01-1117168-99818
- 006-2008 OrthoDerm 1-001-06

Termin


Piotr Ogrodowicz urodził się 5 maja 1977 r. Jest absolwentem Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, gdzie w 2011 obronił również doktorat pt. „Wpływ jednostronnej pourazowej, nawrotowej przedniej niestabilności stawu ramiennego na zaburzenie propriocepcji dynamicznej, wyrażonej jako błąd czynnego odtworzenia pozycji stawu ramiennego w przestrzeni". Odbył staże i kursy specjalistyczne z zakresu ortopedii i chirurgii barku, łokcia i ręki w klinikach ortopedii w Austrii, Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii. Jest specjalistą w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Jego zainteresowania kliniczne i naukowe koncentrują się wokół chirurgii barku, łokcia i ręki, artroskopii barku, łokcia i nadgarstka, endoprotezoplastyki stawu ramiennego, łokcia, stawów ręki, badań dotyczących propriocepcji i biomechaniki stawu ramiennego oraz medycyny sportowej i urazów sportowców.
Ortopeda z Poznania Piotr Ogrodowicz od 2010, jako specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, leczy skomplikowane uszkodzenia narządu ruchu stosując małoinwazyjne techniki artroskopowe, wykonując rekonstrukcje uszkodzonych nerwów, naczyń, ścięgien całej kończyny górnej, naprawiając złamania i niegojące się stawy rzekome. Doktor Piotr Ogrodowicz leczy również uszkodzone urazowo, nowotworowo lub zwyrodnieniowo stawy kończyny górnej, zakładając endoprotezy barku, łokcia, nadgarstka i palców. W swojej blisko dwudziestoletniej praktyce jako lekarz ortopeda zajmuje się kompleksowo wszystkimi problemami kończyny górnej.
W latach 2014-2016 był sekretarzem, 2016- 2018 członkiem zarządu, 2018-2021 przewodniczącym, a od 2021 przez 2 lata byłym przewodniczącym zarządu Sekcji Chirurgii Ręki, Barku i Łokcia Polskiego Towarzystwa Ortopedyczno Traumatologicznego. Piotr Ogrodowicz jest od 2003 asystentem, a od 2010 lekarzem oddziałowym w Katedrze i Klinice Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Ręki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W 2009 roku był asystentem w Klinice Ortopedii St. Mary's Hospital, Imperial College w Londynie.
W roku 2010 był lekarzem Kadry Narodowej Polskiego Związku Pływackiego i lekarzem Mistrzostw Polski Taekwondo Olimpijskiego Seniorów oraz w latach 2010-2012 lekarzem Kadry Narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W 2012 członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i lekarzem Kadry Narodowej PLZA, podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie.
Piotr Ogrodowicz jest członkiem PTOiTr, Polskiego Towarzystwa Barku i Łokcia, Sekcji Chirurgii Ręki oraz członkiem zarządu, Sekcji Chirurgii Barku i Łokcia Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia (European Society for Surgery of the Shoulder and the Elbow).

Termin


Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Michał Borys studiował również na Uniwersytecie w Kolonii w Niemczech, gdzie w 2012 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych oraz w Sankt Gallen w Szwajcarii. Ponadto na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym ukończył studia podyplomowe z zakresu Psychologii Klinicznej. Jest specjalistą w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.
Michał Borys doświadczenie zawodowe w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu zdobywał pracując w ramach rezydentury w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym szpitala Copernicus w Gdańsku oraz na licznych stażach w Polsce i za granicą. Od 2012 roku pracuje w Rehasport w Gdańsku.
Zainteresowania zawodowe koncentrują się głównie wokół tematyki ortopedii sportowej i wykorzystaniu nowoczesnych, małoinwazyjnych technik leczenia skutków urazów w obrębie narządu ruchu. Michał Borys swoje umiejętności stale podnosi i doskonali regularnie odbywając szkolenia i biorąc udział w licznych stażach w klinikach ortopedii sportowej, m.in. w Londynie, w Monachium, w Berlinie oraz w Kolonii. W 2018 roku z rąk Prof. Marcusa Scheibel'a podczas Konferencji w Regensburgu otrzymał stypendium Niemieckiego Towarzystwa Chirurgii Barku i Łokcia, dzięki któremu mógł zrealizować program stażów w niemieckich klinikach ortopedii sportowej. Jest licencjonowanym lekarzem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Stale współpracuje z kilkoma klubami sportowymi.
Ponadto ortopeda z Gdańska Michał Borys zajmuje się leczeniem chorób zwyrodnieniowych stawów oraz kręgosłupa. W swojej praktyce stosuje zarówno metody operacyjne, w tym małoinwazyjne techniki artroskopowe, jak i nowoczesne leczenie zachowawcze.
Przynależność do towarzystw naukowych:
Członek Europejskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej, Chirurgii Kolana i Artroskopii (European Society of Sports Traumatology, Knee Surgery & Arthroscopy).

Termin


Absolwent Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Specjalista Ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
Ortopeda Konin Witold Lubiatowski zajmuje się leczeniem urazów i złamań kończyn dolnych i górnych jak również chorób i zmian zwyrodnieniowych stawów. Szczególnym zainteresowaniem pozostaje endoprotezplastyka stawu kolanowego.

Termin


Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jan Nyckowski szkolenie specjalizacyjne w zakresie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu odbył w Klinice Ortopedii w szpitalu im. Dzieciątka Jezus w Warszawie(2012-2013) oraz w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku (dawny Szpital Kolejowy)(2013-2018). Tytuł specjalisty uzyskał w 2018 roku. Od tego czasu kontynuuje pracę w Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej na stanowisku starszego asystenta.
Jan Nyckowski jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii. Specjalizuje się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu dzieci i dorosłych. Głównym obszarem jego zainteresowań w zakresie leczenia operacyjnego są alloplastyki stawu biodrowego i kolanowego, oraz leczenie operacyjne urazów narządu ruchu.
Jest lekarzem trójmiejskich drużyn sportowych: Trefl Gdańsk i Trefl Sopot. Współpracuje z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej jako koordynator medyczny imprez sportowych. Jest licencjonowanym lekarzem FIVB.
Obecnie ortopeda z Gdańska Jan Nyckowski jestem w trakcie pisania pracy na stopień doktora nauk medycznych na temat przyczyn rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego.

Termin



Termin


Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Lekarz w trakcie specjalizacji z ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Przyjmuje pacjentów od 16 roku życia.
Specjalizacja: chirurgia artroskopowa, chirurgia ręki, chirurgia łokcia, diagnostyka oraz leczenie operacyjne urazów sportowych, urazy barku i kolana, złamań, schorzeń ortopedycznych, USG ortopedyczne.
