Dla Mediów

Paulina Jurga prelegentką w I Zjeździe Psychologów Sportu Akademii Klubów Ekstraklasy

Paulina Jurga z Rehasport Clinic wzięła udział w I Zjeździe Psychologów Sportu Akademii Klubów Ekstraklasy. Wydarzenie, w którym wzięli udział trenerzy oraz psychologowie czołowych polskich klubów piłkarskich, odbyło się na Stadionie Energa w Gdańsku.

I Zjazd Pychologów Sportu Akademii Klubów Ekstraklasy odbył się w styczniu w z inicjatywy psychologa Lechii Gdańsk Pawła Habrata. W wydarzeniu wzięli udział trenerzy oraz psychologowie sportu z jedenastu klubów piłkarskiej Ekstraklasy: Śląska Wrocław, Wisły Kraków, Arki Gdynia, Pogoni Szczecin, Zagłębia Lubin, Piasta Gliwice, Legii Warszawa, Zagłębia Sosnowiec, Lechii Gdańsk oraz Lecha Poznań.  Akademię Lecha reprezentowały: psycholog sportu z Rehasport Clinic Paulina Jurga oraz Karolina Chlebosz.

Takie spotkanie ma na celu wymianę doświadczeń, w jaki sposób możemy pomagać młodzieży, wspierać trenerów, a także jak rozmawiać z rodzicami. Wymiana doświadczeń pogłębia również naszą wiedzę – przyznaje organizator zjazdu Paweł Habrat.

Czołowa akademia w Polsce

Wykłady uczestników skierowane były nie tylko na omówienie współpracy z innymi pracownikami poszczególnych Akademii, głównie trenerami od przygotowania fizycznego, ale także dotyczyły wielorakich aspektów szkolenia mentalnego. – Przedstawiając klubową filozofię, strukturę, a także charakter pracy psychologa w Akademii Lecha Poznań mogę śmiało przyznać, że jesteśmy jako akademia w ścisłej czołówce w Polsce. Mam tu na myśli szeroki zakres współpracy: od psychologa, przez trenera, aż po najmłodszych zawodników, a także świadomość tego, że trening mentalny jest traktowany na równi z treningiem fizycznym – ocenia Paulina Jurga. – Mam bardzo pozytywne doświadczenia odnośnie współpracy z trenerami i zawodnikami w ostatnich latach, jest większa świadomość nasze roli. To właśnie trenerzy odpowiedzialni za grupy młodzieżowe przygotowują młodych sportowców do zrozumienia, że trening mentalny jest traktowany na równi z fizycznym. Trener może być dobrym psychologiem, psycholog nie zawsze będzie trenerem, ale życie w symbiozie jest w tym aspekcie bardzo istotne – mówiła w Gdańsku Paulina Jurga z Rehasport Clinic.

Relację z I Zjazdu Psychologów Sportu Akademii Klubów Ekstraklasy przedstawiła w swoim kanale telewizyjnym Lechia Gdańsk. Można obejrzeć ją tutaj: