Aktualności

Piłka ręczna: reprezentantki Polski w Rehasport Clinic!

Reprezentantki Polski w piłce ręcznej odbyły w Rehasport Clinic w Warszawie badania kontrolne. Już za półtora miesiąca Polska zagra w Niemczech w mistrzostwach świata.

Najważniejszą tegoroczną imprezą dla Biało-Czerwonych są mistrzostwa świata, które od 1 do 17 grudnia odbędą się w Niemczech. Polki nie odnosiły ostatnio sukcesów w Mistrzostwach Europy i nie zakwalifikowały się do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Na mundialach spisywały się jednak rewelacyjnie. W dwóch ostatnich turniejach – w 2013 roku w Serbii i w 2015 roku w Danii – nasze zawodniczki zajmowały czwarte miejsca. Takich występów Polski nie notowały nigdy wcześniej w historii, a thrillery z Rumunią, Francją, Rosją czy Węgrami na długie lata pozostaną w pamięci kibiców.

Teraz polscy kibice liczą co najmniej na powtórkę tych pięknych chwil. Drużyna prowadzona przez trenera Leszka Krowickiego pokazała się już jesienią ze znakomitej strony, pewnie wygrywając dwa pierwsze starcia w kwalifikacjach do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Najpierw Polski rozgromiły w Lubinie Włoszki 40:13, a później pewnie pokonały w Nitrze groźne Słowaczki 29:20. Przed marcowym dwumeczem z Czarnogórą, mistrzem Europy z 2012 roku, Polki są w świetnej sytuacji w walce o awans do turnieju finałowego.

Reprezentantki Polski w Rehasport Clinic

W najbliższych tygodniach numerem jeden dla kobiecej piłki ręcznej będzie jednak finałowy turniej mistrzostw świata. Trener Leszek Krowicki liczy, że tym razem będzie miał do dyspozycji wszystkie czołowe zawodniczki. Kilka reprezentantek Polski przeszło w Rehasport Clinic w Warszawie badania kontrolne. Dla Kingi Achruk, Joanny Drabik oraz Sylwii Matuszczyk oznaczało to kontrolną konsultację ortopedyczną, badania USG, ocenę biomechaniczną, a także instruktaż zajęć rehabilitacyjnych.

W listopadzie nasza reprezentacja rozpocznie ostatni etap przygotowań do mistrzostw świata. W Niemczech w fazie grupowej Polski zagrają pięć spotkań – wszystkie w Bietigheim-Bissingen. Tam na co dzień w klubie występuje kapitan Biało-Czerwonych Karolina Kudłacz-Gloc. Rywalkami Polek będą:

  • 2 grudnia – Szwecja
  • 3 grudnia – Czechy
  • 5 grudnia – Norwegia
  • 7 grudnia – Węgry
  • 8 grudnia – Argentyna

Do fazy pucharowej awansują cztery najlepsze zespoły z tej grupy.

 

Rehasport Clinic jest oficjalnym partnerem Medycznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Głównym lekarzem kadry kobiet jest dr Paweł Sokołowicz. Fizjoterapeutami reprezentacji są także specjaliści z Rehasport Clinic: Mateusz Potoczny oraz Michał Bartkowiak.