Aktualności

Piotr Wyszomirski zakończył rehabilitację w Rehasport Clinic

Piotr Wyszomirski i Tomasz OwczarskiBramkarz reprezentacji Polski w piłce ręcznej Piotr Wyszomirski zakończył rehabilitację w Rehasport Clinic w Warszawie i może wznowić treningi w swoim klubie – TBV Lemgo.

Piotr Wyszomirski miał być jednym z liderów reprezentacji Polski podczas finałowego turnieju mistrzostw świata we Francji. Na grudniowym zgrupowaniu pojawił się jednak z urazem kolana. Badanie w Rehasport Clinic, koordynowane przez lekarza kadry dr. Tomasza Owczarskiego, wykazało uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej. Operacja odbyła się 4 stycznia w Poznaniu, a już kilka dni później 29-letni bramkarz rozpoczął proces rehabilitacji. Już po dwóch tygodniach Wyszomirski pracował w Rehasport Clinic w Warszawie nad prawidłowym chodem. Było to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej bieżni antygrawitacyjnej Alter-G, która pozwala uzyskać w trakcie ćwiczeń odciążenie aż 80 procent masy ciała.

Sam proces rehabilitacji trwał nieco ponad cztery tygodnie. Piotr Wyszomirski jest już gotowy do wznowienia treningów oraz gry w niemieckiej Bundeslidze. Reprezentacji Polski, która w mistrzostwach świata zajęła 17. miejsce, będzie mógł pomóc na początku maja. Wtedy Biało-czerwoni rozegrają dwa spotkania eliminacyjne do Mistrzostw Europy z Białorusią.