Główne placówki

Poznań / Rehabilitacja

Rehabilitacja w mieście Poznań prowadzona jest w dwóch Placówkach Rehasport Clinc:

 • ul. Bułgarska 17 (Inea Stadion)
 • ul. Górecka 30 (Galeria Panoram)

Na wizytę u wybranego fizjoterapeuty w Poznaniu umówisz się dzwoniąc pod numer 616281181

Rehabilitacja jest ważnym elementem procesu leczenia. Stosuje się ją w przypadku leczenia zachowawczego wielu urazów, a także przed i po operacjach ortopedycznych. Zespół Rehasport Clinic tworzą fizjoterapeuci oraz ortopedzi, którzy dzięki bliskiej współpracy są wstanie zapewnić pełną opiekę i możliwie szybki oraz bezpieczny powrót do zdrowia. Fizjoterapeuta w mieście Poznań musi mieć szeroką wiedzę oraz bogate doświadczenie. Nasi rehabilitanci regularne uczestniczą w kursach i szkoleniach. Na co dzień opiekują się także profesjonalnymi sportowcami. Pozwala to im rehabilitować Pacjentów, wykorzystując najnowsze standardy w dziedzinie fizjoterapii.

umów wizytę rehabilitacja poznań

Rehabilitacja Poznań – nowoczesne urządzenia

Współczesna rehabilitacja to nie tylko wykwalifikowana kadra fizjoterapeutów, ale też i nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny. W Poznaniu dysponujemy zaawansowanymi urządzeniami, które wspomagają rehabilitację i pozwalają w obiektywny sposób mierzyć postępy. Przykładem takich urządzeń są m. in.:

 • Biodex mierz m. in. siłę i wytrzymałość mięśni.
 • Delos pokazuje zdolność do utrzymania równowagi.
 • Gamma sprawdza symetrie nacisku na podłoże.
 • FMS seria testów pokazująca ogólną sprawność człowieka.
 • Alter G – bieżnia antygrawitacyjna.

Fizjoterapeuta Poznań – metody rehabilitacji

Rehabilitacja Poznań Rehasport Clinic to oprócz zaawansowanych urządzeń także metody fizjoterapii o naukowo potwierdzonej skuteczności. Poniżej kluczowe używane w zależności od potrzeb w codziennej pracy z Pacjentem.

 • PNF – skupia się na odtworzeniu utraconej funkcji ruchu.
 • Terapia manualna – to metoda rehabilitacji polegająca na szczegółowym badaniu, postawieniu precyzyjnej diagnozy i leczeniu z wykorzystaniem technik manualnych. Stosuje się ją przy urazach stawów, więzadeł, mięśni i struktur torebkowych. Składa się ona z takich elementów jak np. masaż poprzeczny, masaż funkcyjny, stretching  mięśni, mobilizacja stawów, manipulacja oraz zestawu zaawansowanych ćwiczeń. Rehabilitanci w ramach terapii manualnej korzystają specjalnych metod do których należą m. in. Kaltenborn Evienth, Cyriax, IAOM, Maitland, FDM – (Fascial Dystorsion Model), Terapia tkanek miękkich, Terapia przeciwobrzękowa, Masaż leczniczy. Terapia ta zorientowana jest na redukcję bólu i poprawa zakresu ruchu.
 • Kinesiotaping – dzięki specjalnym plastrom poprawiamy funkcje danego obszaru ciała, odciążamy tkanki lub aktywizujemy właściwe struktury.
 • Trening funkcjonalny i terapeutyczny, kinezyterapia czyli w największym uproszczeniu specjalne ćwiczenia, które są bardzo ważnym i nieodzownym elementem rehabilitacji.
 • Fizykoterapia, a szczególnie prądy i ultradźwięki stosujemy jako uzupełnienie procesu rehabilitacji.
 • McKenzie, metoda stosowana w przypadku bólów kręgosłupa wynikające z przeciążeń. Technika ta to szczegółowy wywiad i precyzyjne ustalenie przyczyn bólu kręgosłupa.

 

Fizjoterapeuta Poznań Rehasport Clinic

Inea Stadion
ul. Bułgarska 17,
60-320 Poznań

tel. +48 / 616 281 160,
e-mail: poznan@rehasport.pl

Godziny otwarcia:
pn. – pt. 8.00 – 20.00