Aktualności

Polonia Warszawa pod opieką Rehasport Clinic!

polonia-warszawa-1Polonia Warszawa, najstarszy z obecnie funkcjonujących klubów piłkarskich w stolicy, od 1 stycznia znajduje się pod opieką specjalistów z Rehasport Clinic! Piłkarze „Czarnych Koszul” rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej badaniami medycznymi w Rehasport Clinic.

Od początku 2017 roku piłkarze Polonii Warszawa mogą liczyć na profesjonalną opiekę medyczną ze strony lekarzy, fizjoterapeutów i trenerów przygotowania fizycznego jedynego w Polsce ośrodka znajdującego się w światowej elicie  placówek medycznych FIFA Medical Centre of Excellence. Rehasport Clinic sprawuje opiekę także nad medalistami igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata, jest również oficjalnym partnerem medycznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Polskiego Związku Żeglarskiego. Teraz do tego grona dołączyła Polonia Warszawa. – Współpraca z klubem o tak imponującej historii, od ponad stu lat będącym dumą stolicy, sprawia nam ogromną radość i satysfakcję. Jestem przekonany, że w znaczący sposób możemy przyczynić się do sportowego rozwoju Polonii Warszawa – mówi prezes Rehasport Clinic dr Witold Dudziński.

W poniedziałek 2 stycznia w siedzibie Rehasport Clinic przy al. Rzeczypospolitej 5 w Warszawie piłkarze „Czarnych Koszul” oficjalnie rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Każdy z graczy został poddany Biomechanicznej Ocenie Funkcjonalnej – serii testów i pomiarów pozwalających na obiektywną ocenę takich parametrów, jak: siła i wytrzymałość mięśniowa, poziom propriocepcji (tzw. czucia głębokiego) czy też poprawność wykonywania podstawowych wzorców ruchowych. Regularne przechodzenie Biomechanicznej Oceny Funkcjonalnej pozwala na monitorowanie postępów oraz zagrożeń dla zdrowia, a także lokalizowanie i eliminowanie tzw. słabych ogniw. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia kontuzji, zwłaszcza w okresie przygotowawczym do sezonu.

Polonia staje się klubem, który wdraża nowoczesne metody pracy wspomagające zawodników w osiąganiu lepszych wyników. Dobre przygotowanie zespołu do rundy wiosennej jest kluczowe, o czym mogliśmy się przekonać rok temu, kiedy to wiosna była nasza i Polonia awansowała do II ligimówi prezes Polonii Warszawa Jerzy Engel.  – Chcemy jak najlepiej przygotować zespół, dlatego korzystamy z usług znakomitej kliniki, która bada naszych zawodników, nie tylko pod względem zdrowotnym, ale również określi ich aktualną wydolność i potencjał. Wyniki testów wyznaczą też trenerowi kierunki pracy indywidualnej z każdym zawodnikiem – dodaje Jerzy Engel.