Aktualności

Polska zaczyna udział w Mistrzostwach Świata. Dr Jakub Naczk razem z Biało-czerwonymi!

kadra_sansebastian (3)Czwartkowym meczem z Norwegią polscy piłkarze ręczni rozpoczną start w finałach Mistrzostw Świata. Na mundial do Francji reprezentacja Polski poleciała w mocno zmienionym składzie. Lekarzem reprezentacji szczypiornistów jest dr Jakub Naczk z Rehasport Clinic.

Polacy z fazie grupowej zmierzą się kolejno z: Norwegią (12 stycznia), Brazylią (14 stycznia), Rosją (16 stycznia), Japonią (17 stycznia) i obrońcą tytułu, a zarazem gospodarzem turnieju – Francją (19 stycznia). W porównaniu do poprzednich turniejów, Biało-czerwoni nie są tym razem kandydatami do medalu. Po zakończeniu kariery reprezentacyjnej przez Bartosza Jureckiego, Adama Wiśniewskiego i Krzysztofa Lijewskiego, odpoczynku od gry w narodowych barwach Sławomira Szmala oraz Karola Bieleckiego, a także kontuzjach Michała Jureckiego, Piotra Wyszomirskiego, Kamila Syprzaka czy Mariusz Jurkiewicza trener Tałant Dujszebajew ma w zespole zdecydowaną większość debiutantów w tego typu zawodach. Sukcesem dla Polski będzie awans do 1/8 finału, a aby tak się stało, Polacy muszą wyprzedzić w grupie A przynajmniej dwóch rywali.

Lekarzem reprezentacji Polski w trakcie francuskiego mundialu jest ortopeda Rehasport Clinic dr Jakub Naczk. Dr Naczk miał już sporo pracy podczas przygotowań, bo kilku zawodników przyleciało na zgrupowanie z urazami, niestety – kilku doznało kontuzji już w ostatniej fazie przed mundialem. Do gry przeciwko Norwegii jest już jednak gotowy Paweł Paczkowski, którego występ ważył się niemal do ostatniej chwili.

Na zdjęciu: dr Jakub Naczk (z prawej strony) razem z reprezentantami Polski (fot. ZPRP)