Aktualności

Polska zaczyna walkę w mistrzostwach Europy!

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet rozpocznie w piątek walkę w mistrzostwach Europy we Francji. Stawka jest ogromna – nie tylko medale mistrzostw kontynentu, ale także rozstawienie w eliminacjach do mistrzostw świata, a nawet – bezpośrednia kwalifikacja dla zwycięzcy do turnieju olimpijskiego w Tokio!

Reprezentantki Polski mogą liczyć na fachową pomoc specjalistów z Rehasport Clinic – głównego lekarza kadry dra Dariusza Szkudlarczyka oraz fizjoterapeutów: Mateusza Potocznego i Michała Bartkowiaka. W bezpośrednim okresie przygotowawczym panowie mieli pełne ręce roboty, bo problemy zdrowotne miały m.in. Joanna Drabik, Aleksandra Rosiak i Kinga Achruk. Wszystkie trzy zawodniczki znalazły się jednak w kadrze na piątkowe spotkanie z Serbią, które może okazać się kluczowe w walce o prawo gry w drugiej rundzie.

Polki trafiły bowiem do bardzo mocnej grupy. Ich rywalkami w Nantes będą: Serbia (w piątek o godz. 18), Dania (w niedzielę o godz. 15) oraz Szwecja (we wtorek o godz. 18). W ubiegłorocznych mistrzostwach świata wszystkie te reprezentacje zajęły wyższe miejsce od Polski, a Szwecja, choć przegrała wówczas z naszą reprezentacją 30:33, została sklasyfikowana na czwartej pozycji. Biało-czerwone pokazały jednak świetną dyspozycję dwa miesiące temu podczas turnieju Golden League – pokonały wtedy m.in. Danię czy obecnego mistrza świata Francję. Tydzień temu w turnieju w Alicante pewnie wygrały z Brazylią, nie sprostały Hiszpanii, a po zaciętym spotkaniu uległy jedną bramką Niemkom. Można się spodziewać, że we Francji większość spotkań będzie wyrównana.

Z każdej z czterech grup awans do drugiej fazy grupowej wywalczą po trzy drużyny, a wyniki spotkań między nimi zostaną zaliczone w następnej rundzie turnieju. Mistrzostwa Europy rozpoczęły się w czwartek od meczu Francji z Rosją – gospodarz turnieju przegrał 23:26.

Rehasport Clinic jest oficjalnym partnerem medycznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

 

Gdzie oglądać i śledzić mistrzostwa?

Transmisje meczów Polek przeprowadzi na żywo TVP2 i TVP Sport oraz sport.tv.pl.

Informacje o turnieju finałowym we Francji można znaleźć tutaj.

 

Na zdjęciu od lewej: fizjoterapeuta Matesz Potoczny, lekarz kadr dr Dariusz Szkudlarczyk, fizjoterapeuta Michał Bartkowiak.