Aktualności

Kapitan reprezentacji Polski Mariusz Jurkiewicz już po operacji w Rehasport Clinic

IMG_4270Kapitan reprezentacji Polski Mariusz Jurkiewicz przeszedł w czwartek rano w Rehasport Clinic operację barku. Teraz czeka go czteromiesięczna przerwa.

34-letni rozgrywający doznał pechowej kontuzji w samej końcówce ostatniego meczu z Argentyną podczas turnieju towarzyskiego w Irun. Wstępna diagnoza, przeprowadzona w Hiszpanii przez lekarza reprezentacji dr. Jakuba Naczka nie dawała nadziei na występ kapitana reprezentacji Polski w finałowym turnieju mistrzostw świata. W środę w Poznaniu badania obrazowe i kliniczne potwierdziły, że Mariusz Jurkiewicz doznał poważnego urazu więzozrostu barkowo-obojczykowego czwartego stopnia. Oznacza to całkowite przerwanie ciągłości więzozrostu. – Uznałem, że musi to zostać wyleczone operacyjnie – stwierdził po badaniach główny lekarz reprezentacji Polski dr Tomasz Owczarski.

Zabieg w Szpitalu Rehasport Clinic w Poznaniu przeprowadzili w czwartek rano dr hab. Przemysław Lubiatowski oraz dr Joanna Wałecka. Zespół dr. Lubiatowskiego w przeszłości operował kilku reprezentantów Polski, m. in. Michała Jureckiego, Grzegorza Tkaczyka, Tomasza Rosińskiego czy Bartłomieja Tomczaka. – Nie było żadnych niespodzianek, operacja odbyła się zgodnie z planem. Teraz Mariusz musi odpoczywać, a do gry wróci za około cztery miesiące – stwierdził po zabiegu dr hab. Przemysław Lubiatowski.

To zaś oznacza szansę, że rozgrywający Vive Tauron Kielce zdoła wykurować się na majowy dwumecz z Białorusią w eliminacjach do Mistrzostw Europy. „Kaczkę” wspierają reprezentanci Polski, którzy w czwartek w Nantes meczem z Norwegią rozpoczną udział w Mistrzostwach Świata.

 

fot. Andrzej Grupa