Aktualności

Rehabilitacja Piotra Wyszomirskiego w Rehasport Clinic w Warszawie

PW 4F (1)Dla Piotra Wyszomirskiego styczeń jest miesiącem kibicowania przed telewizorem reprezentacji Polski, a jednocześnie okresem intensywnej rehabilitacji po operacji kolana. Rehabilitacja w Rehasport Clinic w Warszawie przebiega zgodnie z planem.

Piotr Wyszomirski miał być jednym z liderów reprezentacji Polski podczas francuskiego mundialu, ale na grudniowym zgrupowaniu pojawił się z urazem kolana. Badanie koordynowane przez lekarza kadry dr. Tomasza Owczarskiego wykazało uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej. Zabieg odbył się 4 stycznia. Mimo, że od tego czasu minęły zaledwie dwa tygodnie, bramkarz TBV Lemgo pracuje już w Rehasport Clinic w Warszawie nad prawidłowym chodem. Jest to możliwe dzięki bieżni antygrawitacyjnej Alter-G, która pozwala uzyskać w trakcie ćwiczeń odciążenie aż 80 procent masy ciała. – Po szyciu łąkotki okres poruszania się o kulach powinien trwać zwykle około czterech tygodni, dzięki tej bieżni możemy go znacznie przyspieszyć – mówi fizjoterapeutka Rehasport Clinic Monika Szulecka, która pracuje z Piotrem Wyszomirskim. – Obecnie koncentrujemy się przede wszystkim nad zmniejszeniem obrzęku, zwiększeniem zakresu ruchu, uzyskaniem prawidłowej elastyczności mięśni oraz aktywacji mięśnia czworogłowego uda – dodaje Monika Szulecka.

W czwartek 28-letni bramkarz będzie miał wizytę kontrolną u dr. Tomasza Owczarskiego, zdjęte zostaną również szwy. Lekarz reprezentacji Polski oceniał wcześniej, że przerwa Wyszomirskiego w treningach potrwa około sześciu tygodni.

Rehasport Clinic jest oficjalnym partnerem medycznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce.