Aktualności

Rehasport Clinic Partnerem Medycznym Dynamo Brześć!

dynamo brzescLider białoruskiej Wyszejszajej lihi Dynamo Brześć jest pierwszym zagranicznym klubem, z którym Rehasport Clinic podpisała umowę o stałej współpracy. – Do grona klubów, które nam zaufały, dołącza regularny uczestnik europejskich pucharów. Zapewnimy jego piłkarzom pomoc medyczną na światowym poziomie – mówi prezes Rehasport Clinic dr Witold Dudziński.

W ramach nawiązanej współpracy piłkarze z Brześcia odbywać będą leczenie i rehabilitację w placówkach Rehasport Clinic w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Koninie. Dodatkowo sztab medyczny Dynama Brześć będzie mógł podnosić swoje kwalifikacji na szkoleniach organizowanych przez Rehasport Clinic. – Podstawą naszej współpracy będzie zapewnienie wsparcia medycznego przez klinikę dla zawodników pierwszej drużyny Dynama, a w przypadku ewentualnych urazów: pomoc operacyjna i rehabilitacja. Dodatkowo potencjalni nowi zawodnicy naszego klubu będą mogli odbywać testy przedtransferowe w Rehasport Clinic, przy wykorzystaniu europejskich protokołów – mówi Julija Kniga ze sztabu medycznego klubu z Brześcia.

Dynamo Brześć to trzykrotny zdobywca Pucharu Białorusi – ostatnie dwa takie sukcesy świętował w 2017 i 2018 roku. W poprzednim i obecnym roku wygrał także Superpuchar Białorusi. Dzięki sukcesom w kraju Dynamo mogło próbować sił w zmaganiach europejskich, ale nie zdołało dotąd awansować do fazy grupowej Ligi Europy.

Bardzo możliwe, że będzie o to łatwiej w przyszłym roku, bo klub z Brześcia prowadzi w Wyszejszajej Lidze po 19 kolejkach. Tu obowiązuje system wiosna-jesień, a rywalizacja zakończy się 30 listopada. Dynamo ma pięć punktów przewagi nad wielokrotnym mistrzem kraju BATE Borysów oraz tyle samo nad trzecim Szachciorem Soligorsk.

Wcześniej Dynamo Brześć podpisało także umowę o współpracy  rzymską kliniką Villa Stuart. Rehasport Clinic to czołowa klinika medyczna w Polsce. Jako pierwsza w kraju uzyskała najważniejszy certyfikat Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej – FIFA Medical Centre of Excellence. Jest partnerem medycznym pięciu polskich związków sportowych, w tym Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Polskiego Związku Tenisowego, a także wielu klubów, w tym również piłkarskich, m.in. Lecha Poznań i Lechii Gdańsk.