Aktualności

Rehasport Clinic partnerem medycznym SEC

Rehasport Partnerem Medycznym SEC!

Rehasport Clinic został oficjalnym Partnerem Medycznym cyklu Speedway European Championships. Klinika zapewni opiekę medyczną w zakresie urazów narządu ruchu, diagnostyki oraz rehabilitacji tych narządów wszystkim zawodnikom startującym w Indywidualnych Mistrzostwach Europy.

Zespół Rehasport Clinic składa się ze specjalistów najwyższej klasy. Klinika jest miejscem najwyższych kompetencji medycznych z zakresu ortopedii, diagnostyki obrazowej i rehabilitacji. Specjaliści Rehasport Clinic opiekowali się m. in. członkami polskiej ekipy na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i Londynie, są członkami Komisji Medycznej Polskiego Związku Piłki Nożnej. Klinice zaufał między innymi Robert Lewandowski, Marcin Gortat, Tomasz Majewski.

– Bardzo cieszymy się, że pozyskaliśmy tak uznanego partnera. Nie ukrywamy, że współpraca z profesjonalną kliniką to część naszej filozofii, w której zdrowie zawodników jest dla nas priorytetem. Dlatego chcąc zapewnić komfort wszystkim uczestnikom Speedway European Championships nawiązaliśmy współpracę z Rehasport Clinic – mówi prezes firmy One Sport, Karol Lejman. – Oczywiście najbardziej będziemy zadowoleni, jeśli żaden z naszych za wodników nie skorzysta z usług kliniki, jednak jeśli tylko pojawi się taka konieczność – będziemy rekomendowali kontakt ze specjalnie dedykowanym opiekunem medycznym, który pomoże zawodnikowi w jak najszybszym powrocie do zdrowia – dodaje.

Warto podkreślić, że Rehasport Clinic zapewnia zawodnikom walczącym o tytuł mistrza Europy pierwszeństwo usług, ponadto zobowiązuje się do przeprowadzenia badań z zakresu Biomechanicznej Oceny Funkcjonalnej dwa razy w roku w terminie wyznaczonym przez zawodnika. Klinika wyznaczy także opiekuna – koordynatora procesów medycznych, który będzie dostępny dla wszystkich zawodników startujących w Speedway European Championships.

O owocnej współpracy z One Sport przekonany jest również Prezes Rehasport Clinic, dr Witold Dudziński który podkreśla, że jego klinika będzie idealnym miejscem dla zawodników, chcących zregenerować się po zawodach, czy też wyleczyć urazy.

–  Dziękujemy za zaufanie i zrozumienie pewnej istotnej kwestii dotyczącej teorii i udziału medycyny w wyczynowym sporcie w XXI wieku. Dzisiaj znana i wszechobecna prawda dotycząca wszystkich nowoczesnych systemów treningowych jest taka: po pierwsze, drugie, trzecie czy setne – współczesny sport jest oparty na zdobyczach nowoczesnej medycyny. Oczywiście chodzi tu także o medycynę pozytywnie rozumianą, która daje wiele możliwości wspierania zawodników. Nieobca nam jest kwestia przygotowania fizycznego, dietetycznego czy psychicznego. Chcemy wspierać zawodników w cywilizowanej formie wojny, a jest nią zawodowy sport – skomentował prezes zarządu Rehasport Clinic dr Witold Dudziński.