Aktualności

Rehasport Clinic partnerem reprezentacji Polski Amp Futbol!

Klinika Rehasport została oficjalnym partnerem ortopedycznym reprezentacji Polski Amp Futbol! – To dla nas wspaniała wiadomość, bo zyskaliśmy pomoc renomowanego partnera medycznego. Teraz już w spokoju możemy przygotowywać się do walki o medale przyszłorocznych mistrzostw Europy – mówi prezes Amp Futbol Mateusz Widłak.

Piłkarze ampfutbolowej reprezentacji Polski poruszyli serca kibiców podczas mundialu w Meksyku w 2018 roku. Nie zdobyli medalu, bo pechowo przegrali w ćwierćfinale w rzutach karnych z późniejszym mistrzem świata Angolą. W przyszłym roku w Krakowie odbędą się mistrzostwa Europy, a reprezentacja Polski przystąpi do nich mając wsparcie specjalistów z kliniki sportowej o światowej renomie – Rehasport Clinic. To pierwsza w Polsce placówka medyczna, która otrzymała najwyższy certyfikat Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej FIFA Medical Centre of Excellence. – Bardzo mocno cieszymy się z podpisania tej umowy, bo mamy teraz zapewnione najlepsze wsparcie medyczne dla naszych zawodników, a także niezwykle istotną profilaktykę. To był jeden z naszych celów i fajnie, że teraz udało się tego dokonać – cieszy się prezes Amp Futbol Polska Mateusz Widłak.

Zawodnicy z niepełnosprawnościami, stający na sportowych arenach, są najprawdziwszymi herosami naszych czasów. Każdego dnia spotykają się dokładnie z tymi samymi problemami, co wszyscy sportowcy, ale też codziennie zmagają się z własną niepełnosprawnością. A to czyni ich wyjątkowymi gladiatorami. Wspieramy ich z najwyższym sportowym szacunkiem – mówi prezes zarządu Rehasport Clinic dr Witold Dudziński.

Umowa do 2021 roku

Rehasport Clinic jest oficjalnym partnerem medycznym kilku związków sportowych – Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Polskiego Związku Żeglarskiego, Polskiego Związku Tenisowego i Polskiego Związku  Triathlonu, a także wielu klubów z różnych dyscyplin. Zespół Rehasport Clinic składa się z ortopedów, radiologów, lekarzy medycyny sportowej, lekarzy rehabilitacji, chirurgów, internistów, fizjoterapeutów, ale również z trenerów przygotowania fizycznego, biomechaników, psychologów, dietetyków i menedżerów sportowych. Specjaliści z Rehasportu opiekowali się m. in. członkami polskiej ekipy na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, Londynie, Rio de Janeiro i Pjongczangu.

Umowa między Rehasport Clinic a reprezentacją Polski Amp Futbol obowiązuje od czerwca 2019 roku przez okres dwóch lat.