Aktualności

Rehasport Clinic z reprezentacją Polski

Niemcy - PolskaDwaj specjaliści z Rehasport Clinic – dr Paweł Sokołowicz oraz Mateusz Potoczny sprawowali opiekę medyczną nad reprezentacją Polski podczas kobiecego EURO w Szwecji. Biało-czerwone, czwarta drużyna poprzednich mistrzostw świata, odpadły z turnieju już po pierwszej fazie grupowej.

To nie był udany turniej dla reprezentacji Polski, ale trzeba zaznaczyć, że do Szwecji Polki udały się w bardzo odmłodzonym składzie. Na dodatek trafiły do bardzo silnej grupy z aktualnymi wicemistrzyniami świata Holenderkami, wicemistrzyniami olimpijskimi z Rio de de Janeiro Francuzkami oraz odbudowującymi dawną potęgę Niemkami. O sile rywalek świadczy to, że w drugiej fazie grupowej zajęły trzy pierwsze lokaty – ostatecznie Holandia wystąpiła w finale Mistrzostw Europy, Francja zagrała o trzecie miejsce, a Niemcy – o piąte.

Podopieczne trenera Leszka Krowickiego przegrały na dzień dobry z Francją 22:31, później uległy Holandii 21:30, a w spotkaniu ostatniej szansy nie sprostały Niemkom (22:23). Mecz był bardzo dramatyczny, Polki prowadziły w końcówce jedną bramką, a zwycięstwo – jak się później okazało – dawało awans do drugiej fazy. Niestety, dwie ostatnie bramki zdobyły ich rywalki. W finale ME Norwegia pokonała Holandię 30:29.

W bardzo odmłodzonej reprezentacji Polski, którą po raz pierwszy prowadził na dużej imprezie sportowej trener Leszek Krowicki, znaleźli się dwaj specjaliści z Rehasport Clinic: dr Paweł Sokołowicz jako główny lekarz kadry oraz Mateusz Potoczny w roli fizjoterapeuty.

Rehasport Clinic jest oficjalnym partnerem medycznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Na głównym zdjęciu: reprezentacja Polski, pierwszy z lewej trener Leszek Krowicki, za nim fizjoterapeuta Mateusz Potoczny, obok siedzi dr Paweł Sokołowicz.

Autorem zdjęć jest Łukasz Laskowski/Pressfocus/Związek Piłki Ręcznej w Polsce/zprp.pl