Aktualności

Rehasport Clinic – Rio de Janeiro 2016!

RIO 2016 flaga olimpijskaIgrzyska to finał czteroletniego okresu olimpijskiego, najważniejsze wydarzenie sportowe na świecie. Udział w nich jest specjalnym wyróżnieniem, nagrodą i świadectwem przynależności do sportowej elity. Medal olimpijski nie ma równego sobie sportowego trofeum, a każdy dzień spędzony wśród walczących zawodników ze wszystkich stron kuli ziemskiej pozostaje na zawsze w pamięci.
Oficjalnie powołana reprezentacja Polski na XXXI Letnie igrzyska olimpijskie ze strony Rehasport Clinic liczyła aż siedem osób. Wyróżnieniem tym zostali objęci:

Lekarze:
dr Witold Dudziński
dr Tomasz Owczarski

Psycholog:
dr Milena Lachowicz

Fizjoterapeuci:
mgr Maciej Biegański
mgr Radosław Hojszyk
mgr Mateusz Potoczny
(mgr Bartosz Kiedrowski ostatecznie nie zdobył olimpijskiej nominacji, ponieważ zawodnicy, którymi się opiekował na finiszu kwalifikacji olimpijskiej nie uzyskali wymaganego minimum. Przez cztery lata Bartek był jednak powoływany do kadry olimpijskiej, a jego trud i praca wymaga specjalnego wyróżnienia i podziękowań).

Trener przygotowania fizycznego:
mgr Mariusz Goliński

Nasze Rio 2016, to opieka nad reprezentacją piłkarzy ręcznych, których od lat kibice nazywają „gladiatorami”. Wszyscy widzieliśmy pracę dr. Owczarskiego, stawiającego na nogi kontuzjowanych herosów i skutecznie pomagającego odnieść naszym zawodnikom sukces, jakiego nie mieliśmy od 40 lat. To opieka nad lekkoatletami, żeglarzami, wioślarkami – bez pomocy Mateusza Potocznego w ostatnim okresie przygotowań o złoto olimpijskie kobiecej dwójki… byłoby pewnie o wiele trudniej. Nasi fizjoterapeuci pracowali w wiosce olimpijskiej od świtu do nocy, niosąc pomoc zawodnikom wielu dyscyplin, budząc ich wdzięczność i uznanie. Rio 2016 to także wielka odpowiedzialność i stres związany z wyjątkowym ryzykiem zdrowotnym i zagrożeniami jakie niesie ze sobą to miejsce. Cały świat żył problemem Zika, Denga oraz superbakteriami obecnymi w wodach maksymalnie zanieczyszczonej zatoki Guanabara. Wszyscy zawodnicy będący pod naszą opieką wrócili do Polski zdrowi i żadnemu z nich choroba nie przeszkodziła w walce! To wielki medyczny sukces Rehasport Clinic.

To zaszczyt i honor móc złożyć przysięgę olimpijską razem z najlepszymi polskimi sportowcami, to wyróżnienie dla powołanych, ale również dla całej społeczności Rehasport Clinic. Na powołanie tak licznej grupy osób ze strony Rehasport Clinic pracowało wiele osób przez szereg lat. Począwszy od Igrzysk Olimpijskich w Atenach, przez Pekin i Londyn do Rio de Janeiro, a w międzyczasie także zimowe zmagania, zdobywaliśmy zaufanie polskiego sportu. Setki operowanych przez wysokiej klasy rehasportowych chirurgów kontuzjowanych sportowców i  tysiące rehabilitowanych zawodników zbudowało przekonanie o olimpijskiej elitarności wszystkich naszych działań. Przez minione lata olimpijskie opiekowaliśmy się i dbaliśmy o komfort olimpijskiej rodziny – we współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim, Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej, Ministerstwem Sportu i Instytutem Sportu organizowaliśmy kongresy, wykłady, seminaria i szkolenia z zakresu medycyny sportu, dzieląc się wiedzą, bez której nie ma we współczesnym sporcie możliwości odniesienia sukcesu.

Wiele wprowadzonych przez nas w minionych czterech latach procedur z zakresu medycyny sportu, ma charakter innowacyjny w rozumieniu światowym.

Nowoczesne metody leczenia, rehabilitacji, treningu przygotowania fizycznego i metod treningu mózgu, zbudowały unikalną metodologię i kulturę opieki nad wyczynowym zawodnikiem. Filozofia opieki „by Rehasport” w stosunku do profesjonalnego sportowca znajduje odzwierciedlenie w leczeniu każdego chorego, powierzającego nam swoje zdrowie. W tym miejscu składam podziękowania całej społeczności Rehasport Clinic za trud i poświęcenie minionych lat olimpiady zwieńczonych sukcesem powołania wymienionej reprezentacji naszej Kliniki na Igrzyska Rio 2016, która w symboliczny sposób ukazuje powołanie wszystkich nas, lekarzy, fizjoterapeutów, psychologów, menadżerów, opiekunów pacjenta, administracji i całego sztabu technicznego Rehasport Clinic.

Wraz ze zgaśnięciem znicza olimpijskiego rozpoczęliśmy kolejny okres olimpijski, przygotowujący nas do Igrzysk w Tokio, które z pewnością będą wspaniałe.

Historia Rehasport, niezmiennie wiąże się cyklami olimpijskimi, od 2004 roku, czyli daty powstania naszej Kliniki, do kolejnych igrzysk – niepokorni, innowacyjni i mądrzy ludzie będą działać na rzecz polskiego sportu wnosząc swoją małą część w rozwój ludzkości.

dr n. med. Witold Dudziński